SON DAKİKA!
giresuneynesilencumenhaberi

EYNESİL’DEN İKİNCİ BOMBA HABER

Giresun’un Eynesil ilçesi ikinci bomba haber ile çalkalanıyor. Eynesil İlçesini Trabzon’a bağlayan habere sesini çıkarmayan Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu şimdi de kendi meclis üyesinin iddiaları ile sarsıldı.

eynesilpankartgiresun

Somuncuoğlu Eynesil’e yalan söylüyor;

Eynesil Belediyesi Ak Partili Meclis Üyesi Şenol Cebeci” Son 10 yılda Eynesil’e gelecek olan bütün yatırımları Başkan Somuncoğlu’nun engellediğini söyledi.

Eynesil Belediyesinde ilk dönem bağımsız, ikinci dönem Ak Parti belediye meclis üyesi olarak görevini yürüten Şenol Cebeci “Eynesil’de hizmet adı altında asılan afişleri Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu kendisi yazdırıp, gece yarısı itfaiye ekiplerine astırıp vatandaşı kandırıyor” dedi.

“Yol çalışmaları 1.5 sene önce bitmesi gerekirken, özellikle yapılmıyor”

AK Parti Eynesil Belediye Meclis üyesi Şenol Cebeci, Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuğolu için Şehit Şahin Abanoz okul caddesinde asılan teşekkür afişini kendisi yazdırdığını ve geçe yarısı belediye işçiler tarafından kendisinin astırıldığını söyledi. Cebeci” Bu görmüş olduğunuz yolu Eynesil Belediye Meclisi üyesi 9 arkadaşın onayıyla beraber 1 milyon yüz bin TL gibi bir kaynak çıkartıp bu noktaya getirildi. Ne yazık ki Coşkun Somuncoğlu meclisin almış olduğu kararların tamamını kendisine mahal etmeye alışıyor. Bu çalışmalar hiç kimsenin babasının cebinden çıkan parayla yapılmadı. Şu anda 5 tane mahallemiz işler acısı. Nedeniyse; geçen sene ramazan ayında bitmesi gereken çalışmalar hala bitmemiş ve özellikle bitirilmemiştir. 1,5 yıl önce bu yolların parası çıktığı halde 5 mahallenin üçte biri yapılmış, üçte ikisi halen yapılmayı beklemektedir. Bu zamana kadar yapılmama nedeni de sadece art niyet ve art düşünceden kaynaklanmaktadır. Son 10 yılda Eynesil’e gelecek olan bütün yatırımları Başkan Somuncoğlu engelledi. Amacı ilçenin küçük kalmasından yana ve küçük olsun benim olsun fikrini savunmaktadır. Özellikle bütün arabacı arkadaşlardan kendi adıma ve belediye encümenleri adına Eynesil halkından dilerim. Biz buraya halkın oylarıyla beraber geldik. Biz buraya seçilmişsek çalışmak için seçildik. Amacımız iktidar ve muhalefetle hiçbir ayrım olmadan Eynesil’e bir şeyler yapmaktı. Bazı yollar yapılıyor bazı yollar yapılmıyor. Şu anda mahalle yollarımız işler acısı. Bunu ilçe halkının tamamı biliyor. Mahalle yollarında bir insanın yürüme olasılığı yok. Seçim yatırımı adı altında ana yollar dururken ara yollar yapılıyor. Meclisten çıkardığımız Bir milyon 100 bin TL bu şekilde çarçur ediliyor” dedi.

“Altınlı mahallesinden az oy aldım yolunu yapmam”

Mahalle yolları için kullanılmak istenilen kredinin alımı anında İller bankasından gelen mühendislerle bizzat kendisinin gezdiğini ve hangi mahalleye ne kadar hizmet gideceğini iyi bildiğini, söyleyen Cebeci” 3 km. Derebaşı, 3 km Atınlı, 5 km Boztepe, 5 km Köseli ve 5 km Gümüşçay mahallelerinin ana yollarının yapılıp tamamlanması için  parasını çıkarttığımız halde 1. 5 yıldan beri yollarımız yapılmamaktadır. Altınlı Cami yanının yukarısını başkan kasıtlı olarak yapmıyor. Nedenini sorduğumda sizin sülaleden az oy aldım diyor. Apaçık yapmayacağım diyor. Böyle bir siyaset anlayış olamaz ve böyle bir siyaset anlayışı dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri ve il genel meclis üyeleri ilçe teşkilatının emrindedir. Bende sıkıntılarımızın çözümü için partimin İlçe teşkilatına müracaat ettim. Partim genel yönetimlerden sorumlu bir arkadaşı bu işi için görevlendirdi ve araştırılması yapılacak” dedi.

“Siyasetçi olarak utanıyorum”

Yollardan araç değil neredeyse hayvan geçmeyecek bir durumda olduğunu ve bir siyasetçi olarak bu olumsuzluktan utandığını söyleyen Cebeci” Biz şu anda hiçbir hizmet yapamıyoruz. Ben bunu gereken yerlere, taşınması gerekiyorsa yargıya kadar taşıyacağım. Eynesil Belediyesi kimsenin arka bahçesi değildir” dedi.

Haber: Fikret Bodur/Eynesil Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.