Uncategorized

Eynesilli Ögrenciler Bursa da Mest Oldu

Giresun Eynesil Anadolu lisesi ögrencileri yurdumuzu taniyalim kültür gezisinde 4. Duraklari Evliyalar sehri ve Osmanlinin Baskenti Bursa oldu. Okul ögretmenleri Yusuf Ali Keskin, Aydin Erol, Fatma Yilmaz tarafindan organize edilen tur ögrenciler tarafindan büyük ilgi gördü.

 

15 Mayis 2010 Cumartesi günü Giresun’ dan yola çikan ögrenci kafilesi Nevsehir, Konya Mevlana, Pamukkale’ yi ziyaret ederek Bursa’ ya geldi. Bursa’ da Edebiyat ögretmeni olarak görev yapan Hakan Bilge tarafindan rehberlik yapilarak Bursa’ nin tarihi yerlerine taniklik eden ögrenciler günün yorgunlugunu hemserimiz Il Genel Meclisi üyesi Hüseyin Güvendi ve Manevi hemserimiz Osmangazi Belediyesi meclis üyesi Orhan Aydin tarafindan verilen yemek’ de attilar.

 

Düzenlenen yemege  il genel meclisi üyesi Hüseyin Güvendi, Osmangazi belediyesi meclis üyesi Orhan Aydin, Bursa Giresunlular dernegi yönetim kurulu baskani Orm. Müh. Üzeyir Aktas, Yönetim kurulu üyeleri Selahattin Hürüz, Bülent Akça, Erdal Avci, Bursa Yaglidereliler dernegi eski baskani Yilmaz Özdemir  ve Giresun’ dan gelen ögrenci kafilesi katildi.
Yemek sonunda söz alan Bursa Giresunlular Dernegi yönetim kurulu baskani Üzeyir Aktas; 

Burada lisesi ögrenciler ile birlikte bulunmaktan gurur duyuyorum, gözlerinden isik saçan ögrencilerin karsisinda konusmak inanin çok zor. Sözlerimi fazla uzatmadan sizden bir istegim olacak dedi. 2 Nisan’ da Osman Agamizin ölüm yil dönümünde bizler Bursa’ dan kalkip törenlere geliyoruz siz gençlerden ricamiz bu törenlere ilgi göstermeniz ve bu günlere gelmemizde büyük katkisi olan Gazi Topal Osman Agamizin ölüm yil dönümünde onu yalniz birakmanizdir diye konustu.

Il Genel Meclisi üyesi Hüseyin Güvendi ise yaptigi konusmada Siyasi yasamina baslamadan önce egitim kurumlarinda ögretmenlik görevini yaptigini, Siyasi çalismalarinin içinde de çogu zaman Milli egitim birimlerinin komisyonlarinda yer aldigini belirterek,  ögrenciligin ve ögretmenligin çok zor bir meslek oldugunu hatirlatarak, bu zorluga gögüs gerip 50 ögrencinin sorumlulugunu alarak bu geziyi düzenleyen 3 Ögretmen’ e  tesekkür etti.  Güvendi konusmasinin devaminda bizim için doydugumuz yerin yaninda dogdugumuz yerde çok önemli onun için memleket den kapimizi çalan herkese kapimiz açiktir dedi.

Bursa’ da Edebiyat ögretmeni olarak görev yapan ve ayni zamanda gelen kafileye Bursa’ da rehberlik yapan Hakan Bilge;  Memleket’ de herkes hemserin ama Gurbette böyle bir sansin yok ve karsinda bir hemserini görünce degisik duygulara kapiliyorsun ve sizler ile birlikte olmaktan büyük onur duydum diye konustu.

 

 


 

 

Son sözü ögrenciler adina Tugba Cebeci  ve Yusuf Çinar alarak; Bursa’ ya gelene  kadar güzel  yurdumuzun bazi illerini dolastik ama Bursa gibisine rastlamadik, Bursa’ yi çok begendik Üniversite tercihlerimizi yaparken Bursa birinci sirada yer alacaktir dediler.

 

Ayrica Bursa’ da kendileri ile yakindan ilgilenen Il Genel Meclis üyesi Hüseyin Güvendi, O.Gazi belediyesi Meclis Üyesi Orhan Aydin, Bursa Giresunlular Dernegi Yönetim kurulu, Edebiyat ögretmeni Hakan Bilge olmak üzere gerek konaklamada gerekse de yemek konusunda desteklerini esirgemeyen Bursa Büyüksehir Belediye baskani Recep Altepe ve Osmangazi Belediye baskani Mustafa Dündar’ a sonsuz sükranlarini sundular.

 

 

Haber : Erdal Avci   –  Foto:  B.Akça   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.