Uncategorized

Fatih Han Ünal Ordu dan Aday Adayi Oldu

Fatih Han Ünal, AK Parti Il binasinda oldukça kalabalik bir toplulugun katildigi toplantida aday adayligi basvurusunu yapti. Aday adayligi dosyasini Il Baskan Yardimcisi Halil Öz e teslim eden Ünal, basin toplantisinda neden aday adayi olduguna açiklik getirdi.


AK Parti de Siyasi ve Hukuk Isleri Baskani olarak basladigi siyasi hayatinda 2004 yilinda Ordu Belediye Meclis Üyeligi ve sonra 7 yil sürecek il baskanligi görevini yaptigini hatirlatan Ünal, il baskanligi döneminde iktidar partisinin sorumlulugunu tasidigini vurguladi.


Il Baskanligi döneminde Ordu nun ve halkin taleplerini yetkili makamlara iletmek ve çözüm çarelerine katkida bulunmak için özveriyle çalistigini kaydeden Ünal, maas ödeyemez duruma gelen Sagra daki duruma el koyduklarini ve bu durumu çözüme kavusturarak yüzlerce insanin bugün hala oradan geçimini sagladigina dikkat çekti. Kültür Sarayi konusunda gösterdikleri çabanin sonunda, Kültür ve Turizm Bakani Ertugrul Günay in talimatlariyla bu yatirimin Ordu ya kazandirildigini, ilin en önemli geçim kaynagi olan findik için hazirlanan bilimsel raporun Basbakan ve Bakanlar Kurulu na sunularak alinmasi gereken önlemlerin alinmasini sagladiklarini kaydeden Ünal, söyle konustu:


“Asla koltuk sevdasi içinde degilim. Hedefim Türkiye nin önemli meselelerini çözerken Basbakanimiza katkida bulunmak, ilimizin yararina olan projelerin hayata geçirilmesi için Ankara da mücadelesini vermek istiyorum. Bütün sivil toplum kuruluslari, üniversite, belediyelerle, kurumlariyla ve halkimizda bir sinerji olusturun birlikte Ordu yu gelecege tasimak istiyorum. Makamlarin emaneten verildigini biliyorum ve simdiye kadar verilen emaneti canim gibi korudum. Teskilatlarimizdan ve milletimden dua ve desteklerini bekliyorum.”


Kaynak: Alucra Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.