SON DAKİKA!

FENER ALAYI OSMAN AĞA İÇİN

Milli Mücadele kahramanı ve Atatürk’ün Muhafız Alay Komutanı Giresunlu Milis Yarbay Osman Ağa için ölümünün 90. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında bu akşam anma ve fener alayı yürüyüşü gerçekleştirildi.

Daha önce yapılması gerekn ancak hava şartları nedeniyle ertelenen etkinlik bu akşam Giresun Sokakbaşı mevkiinde başlayarak Haydar Aliyev Parkı’nda bulunan Topal Osman Ağa ve Giresun uşakları anıtı önünde sona erdi. Yürüyüşün ardından Haydar Aliyev Parkı’nda “Bir Horon Gibi Omuz Omuza Öldüler” adlı sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi.

Osman Ağa’yı anma yürüyüşüne, Giresun Belediye Başkan Vekili Ahmet Yusuf Ağaoğlu, Osman Ağa’nın torunu Cem Feridunoğlu, bazı sivil toplum örgütü temsilcileri, Giresun Lisesi Osman Ağa İzci Ocağı izcileri ve az sayıda Giresunlu katıldı.

2 yorumlar

  1. sorarım sizlere suç işleyen devlet memuru doğru konuşurmu.elbetteki hayır çünki o ne söylerse doğrudur.taki aleyhine çıkan şahite kadar.topal osman papazın bağında öldürülmedi çankayaya baskın var haberi salınıp bizzat çankaya da tuzağa düşürülüp teslim olmasından sonra bizzat binbaşı ismail hakkı tekce tarafından vurularak öldürülmüş

  2. sorarım sizlere suç işleyen devlet memuru doğru konuşurmu.elbetteki hayır çünki o ne söylerse doğrudur.taki aleyhine çıkan şahite kadar.topal osman papazın bağında öldürülmedi çankayaya baskın var haberi salınıp bizzat çankaya da tuzağa düşürülüp teslim olmasından sonra bizzat binbaşı ismail hakkı tekce tarafından vurularak öldürülmüş.adamlarıda bugünki botanik deresinde kurşuna dizilmişler olaydan hiç kimse kurtulamamış olup olay yalanlarla kapatılmıştır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.