SON DAKİKA!

FINDIK 17 TL

Giresun Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Temel Yanıkoğlu ise son dönemlerde fındık fiyatındaki hareketliliğin spekülatif söylemler kaynaklı olduğunu savundu.

Piyasadaki panik havasının sona erdiğini ifade eden Yanıkoğlu, fındık fiyatının şimdilik 17 lira seviyesinde sabitlenerek piyasanın rayına oturduğunu kaydetti.

Mart ayında, yeni mahsul fındığın kendisini göstermeye başladığı döneme kadar fiyattaki durağanlığın devam edeceği yönünde beklentileri olduğunu aktaran Temel Yanıkoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü. “Mart ayında 2015 ürünü fındık kendisini göstermeye başlayacak. O zaman rekolte için tahmin yürütmek mümkün hale gelecek. Rekolte durumuna göre piyasa yeniden şekillenecek, yeni bir fiyat hedefi belirlenip o yönde seyir izlenecektir. Sektörün tüm kesimi mart ayındaki rekoltenin ilk işaretlerine kilitlenmiş durumda. O nedenle piyasa durağan hal aldı. Fındık fiyatı şimdilik sabitlenerek rayına oturdu. İlerleyen dönemlerde fiyat ne olur, bunu bekleyip göreceğiz.” dedi.

Temel Yanıkoğlu, 20 liralık fındık fiyatı beklentilerinin ise mevcut piyasa şartlarına göre şimdilik gerçekleşmesinin mümkün görülmediğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.