SON DAKİKA!

FINDIK İLE OYNAYANLARA TARIM BAKANIN’DAN SERT ÇIKIŞ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, fındık sektörüne ilişkin sert açıklamalarda bulundu.

Fındık fiyatlarının aslında iyi olduğunu söyleyerek, fiyatlarla oynanmasına müsaade etmeyeceklerini belirten Bakan Faruk Çelik’in fiyatların iyi olduğunu söylemesi ise üreticilerin tepkisini topladı.

Bu sene üreticiyi umutsuzluğa iten fındık fiyatları hakkında konuşan Gıda tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “Şu anda fındık fiyatları çok iyi.” diyerek büyük şaşkınlık yarattı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, TBMM Genel Kurulunda, bakanlığı ve bağlı kurumların bütçeleri üzerinde hükümet adına yaptığı konuşmada, tarım sektörünün stratejik bir sektör ve milli bir mesele olduğunu söyledi.

Bu sezon maliyetinin altında seyreden ve tekelleşme tartışmalarının yoğun olarak yaşandığı fındık konusunda da konuşan Bakan Faruk Çelik, üreticilerin tepkisini çekecek sözler sarf etti.

Faruk Çelik, “Fındıkla ilgili üreticilere dekar başına 170 lira destek vermeye devam ediyoruz. Şu anda fındık fiyatları çok iyi. Fındıkla oynayanlarla oynayacağımızı ifade ediyorum. Bunu da açıkça burada ifade ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.