SON DAKİKA!

FINDIK TABAN FİYATI İÇİN TEŞEKKÜR YAĞIYOR

Türkiye Cumhuriyeti Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Tarafından açıklanan 2019 yılı mahsulü Giresun kalite fındık taban fiyatı ve alım açıklaması sonrası ard arda teşekkür mesajları yayınlandı.

Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bölük ve Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan açıklanan fiyattan duydukları memnuniyeti yayınladıkları teşekkür mesajları ile dile getirdiler.

İşte o teşekkür mesajları;

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmış olan 2019 Mahsulü Giresun Kalite Tombul Kabuklu Fındık için 50 randıman esasına göre 17,00 TL., Levant Kalite Kabuklu Fındık için ise 16,50 TL. fiyattan alım yapılacağını duyurması memnuniyet verici olarak karşılıyoruz. Bu sektörden geçinen herkese hayırlı olmasını diliyoruz.

Ülkemizde yakın zamanda idrak edilecek olan fındık rekoltesinin Türkiye lehine bol ve bereketli olacağını tahmit etmemizin yanında açıklanan bu fiyat ile piyasanın çok daha iyi şekilleneceğini ümit etmekteyiz.

Miktarsal anlamda İhracat potansiyelimizin artmasına mukabil döviz kazandırıcı fındık ihracatının da yükselmesi adına da açıklanan fiyatların tüm fındık sektörüne hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

Fındıkta Devletin müdahil olarak piyasadaki alanı boş bırakmamasının ve doldurmasının geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda olumlu faydalarını göreceğimizi ümit ediyoruz. Piyasa regule edici rol üstelen Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü nezdinde tüm bu çalışmalarda fayda yaratan kesimlerle işbirliği içinde çalışacak olduğumuzun bilinmesini diliyor, Üreticimizin daha bahçeye girmeden fındık fiyatının biliyor olmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Dr. Bekir Pakdemirli’ye, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’e, Diğer Giresun ve Bölge Milletvekillerimize ve Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal ve ekibine teşekkür ediyoruz. İnşallah bol ve bereketli bir sezon olmasını dileğiyle herkese yeni sezonda kolaylıklar diliyoruz.

Hamza Bölük
Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı

Giresun Ziraat Odası, 2019 ürünü Giresun kalite fındığa 17 lira taban fiyatı açıklamasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etmek için gazetelere ilan verdi.

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, hasat öncesi fındık taban fiyatının açıklanmasının üretici adına önemli ve rakamın da memnuniyet verici olduğunu söyledi.
Çiftçinin serbest piyasanın insafına bırakılmadığını, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) Kurban Bayramı sonrası alımlara başlayacağını kaydeden Nurittin Karan, üreticilerin ilk kez hasada kafasında soru işaretleri olmadan başlayacağını belirtti.

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık üreticisinin yanında olduğunu bir kez daha gösterdiğine vurgu yaparak, şöyle konuştu:
“Biz de üreticilerin temsilcisi olarak, mahalli gazetelere ilan vererek kararın alınmasında başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’ye, Ziraat Odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk ile emeği geçen herkese teşekkür etmek istedik.”

Nurittin Karan
Giresun Ziraat Odası Başkanı

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.