Uncategorized

Firat Akyol Daglari Asti Çorum a Ulasti

Geceyi Çorum da geçiren Firat Akyol, Çorum dan sonra Kirikkale üzerinden Ankara ya ulasacak. Ankara da TBMM yi ziyaret etmeyi planlayan Firat Akyol, TBMM Baskani Mehmet Ali Sahin ve siyasi parti liderleri ile görüserek organ bagisi konusunda daha aktif çalismalar yapilmasini talep edecek.
Türkiye de 65 bin böbrek, 35 bin civarinda da farkli organlardan nakil bekleyen toplam 100 bin civarinda hasta oldugunu belirten Firat Akyol, bu nedenle Türkiye de organ bagisinin daha da yayginlasmasi gerektigini bildirdi.


Firat Akyol, TBMM Baskani Mehmet Ali Sahin in esinin de böbrek nakli ile hayatta kaldigini ancak Sahin in organ bagisi konusunda hiçbir çalisma yapmadigini belirterek, kendisi ile görüsme firsati olursa bu konuda çalismalar yapmasini isteyecegini bildirdi. 32 yasindaki Firat Akyol, Giresun dan baslayan yürüyüsünün 12. gününde Çorum a ugradi. Giresun dan sonra Ordu ve Samsun a ugrayan Firat Akyol, dün de Çorum a ugrayarak Çorum Valisi Nurullah Çakir i ziyaret etti.

Ziyarette, duyarliligindan dolayi Firat Akyol a tesekkür eden Çorum Valisi Nurullah Çakir, bir basin mensubu olmasinin da ayri bir anlam tasidigini söyledi.
Yöneticiler olarak kendilerinin toplumun bütün sorunlari ile ilgilenme durumunda olduklarini dile getiren Vali Nurullah Çakir, bu duyarlilik yürüyüsünü saygiyla karsiladigini anlatti.
Nurullah Çakir, “Saglikla gidin. Umarim çok dogru neticeler aliriz. Bir defa daha organ bagisinin önemli oldugunu sizin arciliginizla bir defa daha hissetmis oluruz.” dedi.


Organ bagisinin altyapi yönünün de önemli olduguna dikkat çeken Vali Çakir, hükümetin ele aldigi dogru yöntemlerle organ bagisi konusunda önemli gelismelerin saglandigini aktardi.
Nurullah Çakir ayrica Firak Akyol a yolluk olarak leblebi ikram etti ve “Siz findik diyarindan geliyorsunuz. Findigin size verdigi enerji sizi buralara kadar getirdi. Bundan sonrasi için bu leblebi doping etkisi yapacaktir” dedi.


Firat Akyol da Vali Nurullah Çakir a organ bagisini simgeleyen bir biblo hediye etti.


Kaynak: Giresunsonhaber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.