SON DAKİKA!

Fiskobirlik Yeni Yila Borçsuz Girecek

Findik Tarim Satis Kooperatifleri Birligi (FISKOBIRLIK) Yönetim Kurulu Baskani Lütfi Bayraktar, TMO, üretici, SGK ve Maliye ye toplam 67 milyon lira borçlari oldugunu belirterek, Trabzon daki gayrimenkulümüzün satisini gerçeklestirdigimiz takdirde, edinecegimiz diger kaynaklarla birlikte yeni yila borçsuz girmeyi hedefliyoruz dedi.


Bayraktar, AA muhabirine yaptigi açiklamada, FISKOBIRLIK in yasadigi ekonomik sorunlarin çözülmesi ve borçlarindan kurtularak aktif hale gelmesi için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini ifade etti.


Bu konuda ellerindeki imkani en iyi sekilde degerlendirmeye çalistiklarini kaydeden Bayraktar, Entegre Findik Isleme Tesisleri A.S deki (EFIT) arazimizin bir bölümünü 15 milyon liraya Giresun Üniversitesi ne satisini gerçeklestirdik. Bununla bir nefes aldik diye konustu.


TMO, üretici, SGK ve Maliye ye toplam 67 milyon lira borçlari olduguna isaret eden Bayraktar, sunlari söyledi:


Trabzon daki gayrimenkulümüzün satisini gerçeklestirdigimiz takdirde, edinecegimiz diger kaynaklarla birlikte yeni yila borçsuz girmeyi hedefliyoruz. Bunun için Trabzon daki satisin gerçeklesmesi çok önemli. Genel kurulda buradaki gayrimenkulün bedelini 44 milyon lira belirlemistik. Ancak buraya talip olan Karadeniz Teknik Üniversitesi 33 milyon lira fiyat verdi. Biz anlasmadan yanayiz. Burayi ancak mahkemenin belirleyecegi fiyat üzerinden üniversiteye satabiliriz. Bu konuda tüm hükümet yetkililerden gereken destegi aliyoruz. Insallah bu satis yeni yila kalmadan gerçeklesir.


Üzerinde önemle durduklari bu satis Birligin önünü açacagini vurgulayan Bayraktar, Bununla birlikte TMO ya olan borcumuzu ödeyecegiz ve oradan alacagimiz 30 bin ton findigi isleyerek satacagiz. Insallah yeni yila yeni ümitlerle girecegiz. Böylece FISKOBIRLIK in findikta bir marka ve büyük bir güç oldugunu herkese gösterecegiz dedi.


Bayraktar, bu konuda oldukça ümitli olduklarini sözlerine ekledi.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.