Uncategorized

FKB Neyin Tüccari?

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Baskani  Lütfi Bayraktar, son beyaninda yine sallayivermis.Diyor  ki, Sayin Bayraktar:
“- FKB,  artik tüccar mantigi ile hareket edecek.”
Simdi  bir de Sayin Bayraktar’in tüccarlik mantigina, yani yol haritasina bakiniz:
“-Birinci hedefimiz, gayrimenkullerimizi elimizden çikartarak, borçlarimizi silmek…
Ikincisi, Fiskomar magazalarinin sayisini 18’den 150’ye çikarmak..”
*   *    *
Bence bu adam, daha basinda bulundugu FKB’nin, asil kurulus amacini, hiç ama hiç  bilmiyor. Hiç merak edip okumamis anlasilan. O halde biz hatirlatalim:
“Atatürk’ün, “Belli basli ürünlerimizi ilgilendiren birlikler kurulmalidir” sözüyle toplanan 1. Ulusal Findik Kongresi sonrasinda, 1938 yilinda Fiskobirlik kuruldu. Kurulus amaci da sudur:
“- Fiskobirlik, ortaklarinin ürünlerine sürekli satis olanagi ve pazarlar yaratmak, piyasaya istikrar getirmek, findigin yurtiçi ve yurtdisi pazarlarini en iyi biçimde degerlendirmek, üretimini kontrollü ve bilimsel yöntemlerle gelistirmek, üretim araçlari saglamak, standartlara uygun, yüksek kaliteli ürün teslimini tesvik etmek, findigin ülke içerisinde tüketimini özendirme, findik ihracatini artirmak, bu amaçla ürün çesitlendirme ve gelistirme projeleri üretmek üzere kurulmustur.”
*   *   *
Evet, asil amaç buyken, bizim Lütfi Efendi de çikmis, Market sayisini 18’den 150’ye çikarmaktan sözediyor…
Sana ne marketçilikten?! Sen asli görevine, asli isine dönsene!
Memlekette market kitligi mi var?!
Bu nasil tüccarlik anlasiyidir ki, ürün almaya gelince alamiyor, gayrimenkul satmaya kalkisiyor satamiyor… Üreticiye olan, personeline olan borçlarini ödeyemiyor…
Daha geçenlerde, yani 11 Mart’ta; 40 kalem gayrimenkul satisi ihalesine çikti.. Satisi gerçeklesen tek gayrimenkul, kasaya giren tek kurus yok..
Bir tarafta varlik içinde yüzeceksiniz; diger tarafta yokluk çekeceksiniz…
Bu nasil tüccarlik Lütfi Bey?!
Ülkenin Cumhurbaskani, Basbakan’i; isadamlarini yanina alip, dünyanin en ücra diyarlarina gidip, yeni yeni pazarlar olusturuyor… Asil isi findik ticareti olan  bizim FKB Baskani da; oturdugu yerden ahkam kesip, market sayisini artirmaktan sözediyor…
Sen ne tüccarisin Lütfi Bey?!
Fiskobirlik neyin tüccari?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.