ARŞİV

Fuat Kus ve Kara Davut Bu Kez Somali Dedi

Deniz Yildizi Kültür ve Yardimlasma Dernegi ile Mavi Karadeniz TV. Somali için harekete geçiyor. Deniz Yildizi Kültür ve Yardimlasma Dernegi Yönetim Kurulu’nun aldigi karar sonucunda, Dernegin Yönetim Kurulu Üyeleri Ihsan Yüksel ve Halil Kütük ile Mavi Karadeniz Tv. Yönetim Kurulu Baskani Fuat Kus ve Yönetim Kurulu Baskan Yardimcisi Kara Davut bir araya gelerek Somali halkina yardim edilmesi hususunda bir çalisma yapilmasina karar verdiler.


Özellikle Karadeniz illerimizin Federasyon Baskanlarinin veya Sivil Toplum Kuruluslarinin temsilcilerinin davet edilecegi bir canli yayin programinda, açlik yüzünden çok zor sartlarda yasamaya çalisan Somali halki için yardim toplanacak.

Konu ile ilgili olarak görüslerine basvurdugumuz Dernek Baskani Emine Acar “Bu mübarek Ramazan ayinda, her gün haberlerde Somali halkinin yasadigi drami izlerken vicdanimiz sizliyor. Peygamber efendimizin “Komsusu aç iken tok yatan bizden degildir.” hadisinde anlamini bulan bu trajediye kayitsiz kalmak istemedik. Simdi tüm duyarli vatandaslarimizi, 20 Agustos 2011 Cumartesi aksami Mavi Karadeniz TV.’de canli olarak yayinlanacak programimizda yardim kervanina katilmaya davet ediyorum. Somali’ye karsiliksiz olarak yardim programi gerçeklesmesi konusunda ilgi ve destegini esirgemeyen Mavi Karadeniz TV. Yönetim Kurulu Baskani Fuat Kus beye de takdir ve tesekkürlerimi sunuyorum.” dedi.


Karadeniz illerimizin tüm dernek yönetici ve üyelerinin SMS göndererek, programa katilmalarini, talep etmeleri halinde, kayda deger bir yardimin toplanabilecegi asikardir. Herkesi, Allah rizasi için; bu çalismaya destek vermeye davet ediyoruz.


Yardimlariniz için: T.C Ziraat Bankasi – Giresun Subesi


                               Deniz Yildizi Dernegi


                               288 288 – 5001


      Iban No: TR78 0001 000123 00 288 288 5001


        Dernek Telefon: 0 454 214 22 35


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.