Uncategorized

Gandi Kemal Giresun u Salladi


 

Kemal Kiliçdaroglu Kesap duraginda düzenlenen miting de halka hitap etti.

Yaklasik 8 bin kisilik kalabaliga seslenen Kiliçdaroglu’nun konusmasi sik sik  ‘Basbakan Kemal’,  ‘Findik kurdu AKP’  sloganlari nedeniyle kesildi. Kiliçdaroglu, findigin ulusal bir ürün oldugunu ifade ederek, “AKP findik kurdudur. Findik kurdunu yok etmek için ilaçlamamiz lazim. Seçim sandiginda AKP findik kurdunu ilaçlamaya hazir miyiz? Fiskobirlik bizim iktidarimizda eski görkemli günlerine kavusacaktir. Findik borsasi mutlaka Karadeniz’de kurulacaktir. Fiyati biz belirleyecegiz. 2005’de 2.5 milyar dolar para kazandi, Türkiye findiktan. Bu sene 1 milyar dolari bulmadi. O zaman bu para nereye gidiyor? Findik üreticisinin alin terinin hesabini sormak bizim boynumuzun borcudur. CHP asla ve asla ranttan yana olmayacak, halkin iktidari olacaktir.

Biz siyasette zenginlesmeyecegiz diye tavrimizi koyduk. Burada bir pankart var; ‘Bizim çocuklar gemiyi legende yüzdürüyor’ diye. evet bizim çocuklar gemiyi legende yüzdürüyorlar, dogru. Onlarin çocuklari ise; fakir fukara, garip gureba edebiyati ile basladilar. ama masallah gemileri okyanuslari asiyor. yoksullugu yenecegiz dediler, halki kandirdilar, kendileri köseyi döndüler” dedi.

 Kiliçdaroglu, sözlerini söyle sürdürdü:
“Dokunulmazliklari kaldiracagiz dediler, adaletten kaçtilar. O nedenle AKP esittir Adaletten Kaçanlar Partisi diyoruz. Hesap vermekten korkanlari bu meydana birakmayin. Sizler uzun süredir havalimani bekliyorsunuz? Neden yapilmaz bu havalimani. AKP’nin ödedigi her kurusun hesabini vermesi lazim size. Ama vermez. Bizim iktidarimizda halki hesap vermeyi namuslu bir görev kabul edecegiz. Naylon faturaci Maliye Bakani ister misiniz? Ihaleye fesat karistiran, hayali ihracatçi milletvekili ister misiniz? Bir kalpazan ister misiniz?  Bütün bunlari sandiga gömecegiz, temiz düzgün helal süt emmis milletvekillerini parlamentoya göndermenin yolunu açacagiz. Recep Bey’e sorarsaniz issizlik azaldi. Büyüme çift haneli rakamlara çikmis. Ama emekli, isçi bundan nasibini almadi. Bunlarin kurduklari düzenden, ekonomik politikadan kimse memnun degil. Düzeni halktan yana kuracagiz. Seçim döneminde gelip size yine para verecekler. Bekletiyorlar. Size verdiklerinde, ‘Bu para benim 2005, 2006, 2007’deki hakkimdi. Niye bu kadar geç ödedin’ diye sormayacakmisiniz misiniz? Madem bu kadar geç ödedin, o zaman faizini de ödeyin. Herkes halka hesap verecek. Bunlar demokrasi, özgülük., hak dediler hepsinin içini bosalttilar. Korku imparatorlugu yarattilar. Cep telefonlarinizla rahat konusabiliyor musunuz? Bu nasil demokrasidir’ diye sormayacak miyiz?” 

seklinde konustu.

Kemal Kiliçdaroglu konusmasina söyle devam etti ” Bu iktidarin, Ankara’da gövdesini silkeliyoruz, Giresun da, Ordu’da Trabzon’da dallarini silkeleyecegiz. Silkelemeye hazir misiniz? Biz silkeledikçe onlar baskici olacaklar. Millete hükmetmeye basladilar. Biz millete hizmet için yola çiktik, millete hükmetmek için degil” ifadesini kullandi. Kiliçdaroglu’na konusmasinin sonunda Giresunspor formasi ve plaket hediye edildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.