SON DAKİKA!

Gazetemizin 11. Yaş Günü

Değerli takipçilerimiz Gurbetçi Giresun Gazetesi 11 yıl önce bugün yayın hayatına başladı.

Gazetemiz Kurucusu İmtiyaz Sahibi ve Sorumlu yazı İşleri Müdürü Ethem Bakar kendisi gibi gurbetçileri düşünerek uzun yıllardır mensubu olduğu gazetecilik mesleğini bütün dünyadaki Giresunluların buluşma noktası hedefi ile o zamanlar çokta popüler olmayan İnternet gazeteciliğini hemşehri dayanışması olarak amatörce başlatmıştı.

Değerli takipçilerimiz yerel bir deyimle derenin altından çok sular aktı gazetemiz bütün dünyadan takipçileri okurları ve yeni dönemde başlattığımız Yuotube kanalımız ile görüntülü haberlerimiz, bütün dünya ülkelerine yayılan gönüllü muhabirlerimiz ve yakın arkadaşımızın manevi desteği, bizlerin ise maddi olanaklarını sonuna kadar kullanmamız ile ortaya çıkan böylesine saygın bir yayın organı.

Artık grafikte görüldüğü gibi dünyada yaşayan bütün Giresunluların en saygın ve doğru haber kaynağı Gurbetçi Giresun Gazetesi bu teveccüh için siz takipçi ve okurlarımıza ne kadar teşekkür etsek az gelir.

Bu gazeteyi ayakta tutan dinamikleri asla unutamayız, kurulduğumuz günden bu yana özellikle dürüst gerçek ve ilkeli haberi kendimize şiar edindik. Hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmadık, Giresun’a hizmet eden etmek isteyen her kişiyi kurumu ilkeli bir şekilde tarafsızca haber yaptık.

Giresun’un sorunlarını eksiklerini dilimizin döndüğünce haberleştirdik. Son iki yıl içinde artık Giresun’da rakibimiz yok. Bunu kafamızdan değil istatistik verilerle dayandırıyoruz.

Değerli takipçilerimiz özellikle siyasi alanda bir çok tepkiye dikkat çekmek istiyoruz. Gazetemiz kurulduğu dönemlerde Giresun Belediye Başkanlığı Cumhuriyet Halk Partili bir siyasi Sayın Kerim Aksu tarafından yönetiliyordu. Giresun Belediye Başkanlığı Basın Bürosu tarafından Gazetemize ulaştırılan ve haber değeri taşıyan bütün bültenler Gazetemizce haber yapıldı. Şimdi Giresun Belediye Başkanlığını Ak Partili Sayın Aytekin Şenlikoğlu yapıyor yine Giresun Belediye Başkanlığı Basın Bürosunca tarafımıza ulaştırılan ve haber değeri taşıyan bütün bültenler haber yapılıyor.

Bizleri her dönemin adamı gibi yakıştırmalar ile eleştirenler Gazetemizin haber arşivlerine baktığında tarafsız bir yayın kuruluşu olduğumuzu kolayca anlayacaktır. Giresun Belediyesi haberleri kimin yönettiğine bakılmaksızın Gurbetçi hemşehrilerimizin Giresun’a yapılanlardan haberleri olması ilkesi ile yapılmaktadır.

Yine Giresun’da faaliyette olan bütün siyasi partilerin haber değeri taşıyan basın bültenleri hiç bir ön yargıya fırsat vermeyecek şekilde gazetemizde yer almaktadır.

Giresun’dan haberiniz olsun sloganı ile 11. yaşımıza gelinceye kadar özellikle yurt dışında gazetemize destek olan bütün takipçilerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Gazetemiz kurulduğu günden buyana bizlere gönüllü muhabirlik yapan bizlerin yanında olan yurt içi ve yurt dışından bütün muhabirlerimize ayrıca teşekkür ediyoruz.

2020 yılı itibari ile com.tr ve Gurbetçi Giresun Haber Ajansı-Gurbetçi Giresun Haber Tv olarak yapmış olduğumuz bütün çalışmalarda yanımızda olan çözüm ortağımız İstanbul Fikir Sanat-Gökhan Aralık’a ayrı bir teşekkür ediyoruz.

Gazetemizin yeni yayın döneminde planladığı yaş günü etkinlikleri uluslararası Pandemi Korona Virüs (Covit-19) sonrasına ertelenmiştir.

Pandemi sonrası Gazetemize katkısı desteğini esirgemeyenlerin de ödüllendirileceği yurt içi ve yurt dışından davetlilerin katılacağı bir gece organize edilerek kutlanacaktır.

Gurbetçi Giresun Gazetesi ve Yayın Grubu Olarak nice 11 yılları birlikte kutlamak dileği ile….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.