SON DAKİKA!
gebzegiresunespiyedernegi

GEBZE’DE GİRESUN’LULARI ESPİYE’LİLER TOPLADI

Kocaeli’nin Gebze İlçesi Kadırga’da tesisleri’nde düzenlenen Giresun Espiyeliler Derneği’nin gecesi büyük ilgi gördü.

gebzegiresunespiye

Geceye AK Parti Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker ve Zeki Aygün ile Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AK Parti İlçe Başkanı Av. Cemalettin Kaflı, CHP İlçe Başkanı Sedat Tatar, Espiye Soğukpınar Belediye Başkanı Özcan Özdemir, İMKB Başkan Yardımcısı Murat Bolat, Gebze Milli Eğitim Müdürü İlyas Kırali, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın Ceylan, İzmit Kaymakamlık Yazıişleri Müdürü İsmail Kara, Tüm Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜKSİAD) Başkanı ve Gebze SİAD’lar Birliği Başkanı Kaşif Şahinkesen, Meclis Üyesi Recep Can, derneğin kurucu başkanı Ahmet Balık ve eski başkan İhsan Civelek, Marmara Gazetesi Yazıişleri Müdürü Mustafa Arslan, işadamları, esnaflar ve çok kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

GEBZE’DE GİRESUNLU OLMAK AYRICALIKTIR

Gecede konuşan Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, gördüğü birlik ve beraberlik tablosunun kendisini çok mutlu ettiğine dikkat çekerek, programa emeği geçenlere teşekkür etti.

Gebze Belediye Başkanı Adnna Köşker ise Espiyeliler gecesinde olmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi. Gebez’de Giresunlu olmanın genel bir ayrıcalık olduğuna dikkat çeken Başkan Köşker, “Özellikle Beylikbağı bölgesinde çok sayıda Giresunlu var ve zaman zaman burada yaşattıkları kültürlerden biz de etkileniyoruz” dedi. Köşker, aslen Giresunlu olan Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ı ismini de Gebze’de bir parka verdiklerini hatırlattı.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün de, gecede olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Aygün, Başbakanımız halkın arasına girmemizi istiyor ve biz de buralara gelince çok mutlu oluyoruz. Siz asilsiniz biz vekiliz, sizlerle birlikte olmaktan her zaman büyük zevk alıyoruz” diye konuştu.

GİRESUNLULAR’A ŞAH DAMARI KADAR YAKINIM!

Gecede açık artırmaya çıkartılan tabloyu ise; TÜKSİAD Başkanı, Gebze SİAD’lar Birliği Dönem Başkanı ve Şahin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kaşif Şahinkesen aldı. Yıllarca Giresunluların fahri başkanlığını yaptığını söyleyen Kaşif Şahinkesen, “Giresunlularla bir arada olmak beni her zaman çok mutlu ediyor. Bugüne kadar hep yanlarında olduk ve Giresunlular’a hep şah damarlarından daha yakın olduk” dedi.

Kaşif Şahinkesen’e tabloyu hediye eden AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker de Şahinkesen’i tebrik etti. STK’Lara destek olunması gerektiğini söyleyen Şeker, “Bu tabloyu ayrıca sevdiğimiz bir arkadaşımızın alması bizi daha da mutlu etti, kendisini tebrik ediyor ve bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum” dedi.

Geceye katılanlar sanatçılar; Ahmet Yahşi, İbrahim Çakır, Erdal Güvendi, Elifçe, İrfan Köksaldı, Karadenizli Yaşar ve Kemal Şenpınar gibi sanatçıların türküleri işliğinde bol bol horon oynadılar.

Kral Karadeniz TV’den de canlı olarak yayınlanan geceyi Gebze dışından da çok sayıda Giresunlu ve Karadenizli izleyicinin ilgi ile takip ettiği gözlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.