SON DAKİKA!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Giresun’a Yatırım Yağdırdı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından şehrimize yapılacak olan spor ve tesisleri yatırımları için imzalar atıldı.

Ankara’da gerçekleşen imza töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı konuşmada: “Giresun’a değer katan gençlik ve spor yatırımlarımızla modern imkânlara erişen gençlerimiz çoğalacak, güzel ülkemizin her bir yanında özel projelerimiz yükselmeye devam edecek. Hayırlı olsun.” dedi.

İmza törenine katılan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise spor alanında Giresun’a yatırımlar devam edeceğini söyledi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Bakanımız, gerek gençler gerekse sportif altyapılarıyla ilgili bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da şehrimizin yanında olduğunu ifade etti. Kendilerine bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz dev bir yatırım olan Çotanak Spor Kompleksimiz geçtiğimiz hafta sonu hizmet vermeye başladı. Batlama mevkiindeki 5 bin kişilik spor salonumuzun inşaatı devam ediyor. Sırada semt sahalarımız var. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından şehrimize dört adet sentetik çim yüzeyli semt spor sahası yapılacak. Aksu Mahallesindeki semt sahasının yapımına başlandı, yer tespitinin ardından diğerleri de başlayacak. Semt sahalarının tamamlanmasının ardından gençlerimiz rahat bir ortamda sporlarını yapabilecekler. Şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi spora özendirmek, kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak ve sağlıklı spor yapabilmeleri amacı ile spor tesislerine ayrı bir önem veriyoruz.” dedi.

1 Yorum

  1. Ahmet DURMUŞOĞLU

    Sn. Yetkililerimiz limandaki UCUBE DEPO SEDDİNDEN olsa gerek GİRESUN ‘umuzun KARADENİZ ‘e kıyısı olan bir şehir olduğunu GÖREMİYORLAR … Kendilerine , TİREBOLU ‘muzda kurulmasını düşündüğümüz SU SPORLARI MERKEZİ( YELKEN, YÜZME ,DALIŞ ….) için müracaat etmiş olmamıza rağmen 5-6 YILLIK çabalarımız sonucunda

    herhangibir girişim ; bırakınız YATIRIMI , ARAŞTIRMA ZAHMETİNE bile KATLANILMAMIŞTIR … VİZYON SAHİBİ yöneticilere kavışmak UÖUT ve DİLEĞİYLE …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.