ARŞİV

GIMDER Ramazan Yardimi Dagitti

GIMDER Ramazan ayi dolayisiyla Kimse Yok Mu Dernegi ve hayirsever vatandaslarin ayni ve nakdi yardimini ihtiyaç sahibi ailelere ulastirmaya devam ediyor.


 

Kimse Yok Mu Dernegi ve GIMDER tespit edilen ailelere 15 kalem gida maddesini paketler halinde yoksul vatandaslarin ailelerine kadar götürüyor. Dagitimda konusan GIMDER Baskani Fikret Öztürk ” Dernegimiz Kimse Yok Mu ile yapmis oldugu protokol çerçevesinde Giresun’da bulunan magdur ve ihtiyaç sahibi ailelerin, sosyal incelemesi üyelerimiz tarafindan siki incelenerek takip edilmektedir. Bu yilki yardim faaliyetlerinin uluslararasi yardim faaliyetlerinde bulunan tedarikçi Kimse Yok Mu Derneginin yardimlarinda kuraklin ve çocuk ölümleri nedeniyle Somali’ye öncelik vermesi nedeniyle geciktigini” söyledi.
Baskan Öztürk, Ramazan ayinin birlik ve yardimlasma ayi olmasi nedeniyle bu kutsal ayda toplumsal dayanismanin ön plana çiktigini dile getirerek, ” Zenginle fakirin duygusal olarak bulustugu, alan el ile veren elin birbirine kenetlendigi Ramazan’da hayirsever vatandaslarimizin yardimlarini ihtiyaç sahibi ailelere dagitiyoruz ”diye konustu.

Fikret Öztürk ” Giresun halkinin her zaman magdurun yaninda oldugunu biz daha önce yapilan Pakistan yardimlarindan biliyoruz. GIRESUNAÇLIK yazip 5755’ye mesaj atarlarsa Somali’de kuraklik ve açliktan dolayi ölümlerinin önüne geçmis olurlar. GIMDER olarak dernegimize yardim yapan Giresun esnafina, halkina ve Kimse Yok Mu Dernegi’ne tesekkür ederiz ” dedi.
Öztürk’ün konusmasinda ardindan yardim kolileri GIMDER’e kayitli ihtiyaç sahibi kisilere imza karsiligi dagitildi.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.