SON DAKİKA!

GİMEV MİLLETVEKLİ MEHMET GELDİ’Yİ AĞIRLADI

Kısa adı GİMEV olarak anılan Giresun ve İlçeleri İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Vakfı Geneleksel Pazar Kahvaltısı’nda Giresun Milletvekili Mehmet Geldi’yi ağırladı.

GimevGiresun

GİMEV’in her ayın ilk Pazar günü düzenledikleri geleneksel sabah kalvaltılı sohbet toplantısının Ocak 2012 ayının konuğu Adalet ve Kalkınma Partisi Giresun Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Mehmet Geldi oldu.

GİMEV Mütevelli Heyeti Başkanı Hüseyin Usta ile GİMEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kırdemir’in konuklara hitaben yaptıkları birer hoş geldiniz konuşması ile kahvaltı start aldı.

GimevGiresun1

Kahvaltı sonrası GİMEV’in konferans salonunda GİMEV üyelerine hitaben bir konuşma yapan Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, TBMM’sinin yoğun gündeminden bahsederek siyasete girişini ve AK Parti’nin kuruluşundan bu yana partinin çeşitli kademelerinde yaptığı görevleri anlattı. 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde ise Giresun milletvekili seçilerek Ankara’ya gittiğini ve burada hem ülkeye ve hem de Giresun a hizmet vermeye çalıştığını söyledi.
GİMEV’in çalışmalarını kuruluşundan bu yana yakından izlediğini ve bu çalışmaları takdir ettiğini ifade eden Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, demokratik ülkelerde sivil toplum kuruluşlarının önemini vurguladı.
GİMEV’in üniversitelerde okuyan öğrenci kardeşlerimize sahip çıkmasını hayırla yad edildiğini söyleyen Geldi, bu gençlerin gelecekte ülkemizde önemli görevler üstleneceğinin de altını çizdi.
Ankara’daki siyasi gelişmeleri de değerlendiren Geldi, yeni sivil anayasayı toplumsal bir uzlaşma sağlayarak çıkarmaya çalıştıklarını söyledi. Bu konuda Meclis’de siyasi partilerden oluşturulan komisyonun çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Yeni sivil anayasanın sadece iktidar partisinin bir anayasası olmadığını ve olmayacağını özellikle vurgulayan Geldi, siyasi partilerin uzlaşmasının yanında toplumun tüm kesimlerinin de üzerinde uzlaşacağı bir anayasayı çıkarmak için çalıştıklarını sözlerine ekledi.
Ülkenin gündemini işgal eden, üzerinde titizlikle çalışılan çok sayıda yasanın meclis komisyonlarında değerlendirildiğini ve bu yasaların önceliklerine göre önümüzdeki haftadan itibaren yasalaşacağını belirtti.
Konuşmasında, Giresun’un sorunlarına da değinen ve bu sorunların çözülmesi için yaptıkları çalışmaları da anlatan Giresun milletvekili Mehmet Geldi, Erzincan üzerinden geçecek tren yolunun mutlaka Tirebolu ve Giresun’u da kapsayacak şekilde projelendirilmesinin gerçekleşeceğini, bu konuda Ak Parti Grup Başkanvekili olarak Nurettin Canikli’nin gerek ilgili bakanlar ve gerekse teknokratlar nezdinde konuyu yakından takip ettiğini anlattı. Geldi, Tirebolu’nun bu kapsamda tren yolundan faydalanacağını önemle vurguladı. Bir hataya meydan verilmemesi için çalışmaların yürütüldüğünü, Giresun milletvekilleri olarak bu konunun üzerinde hassasiyetle durduklarını açıkladı.
Giresun Üniversitesi hakkında da bilgiler veren milletvekili Geldi, Giresun Üniversitesi’nde şu anda 18 binden fazla öğrencinin bulunduğunu, bu sayının her geçen yıl artacağını ifade ederek, son yıllarda kurulan üniversiteler arasında en fazla büyüyen ve gelişen üniversitenin Giresun Üniversitesi’nin olacağını müjdeledi. Bu gelişmeyi zamanla birlikte hep beraber yaşayacağımızı da belirten Geldi, Giresun Üniversitesi Rektör Vekili hemşehrimiz Prof. Dr. Yılmaz Can’ın çalışmalarından da övgüyle söz etti.
Eğribel Tüneli’nin etüd çalışmalarının sürdürüldüğünü, yaylalarımızda çarpık yapılaşmanın mutlaka önüne geçilmesi gerektiğini ve özellikle 2011 Ağustos ayından sonra yapılan çarpık yapılaşmanın önüne geçileceğini, tespit edilen bu çarpık binaların yıkılacağını ve bu konuda siyasiler olarak Vali beye gerekli desteğin de verildiğini söyledi.
Kümbet Uzundere Vadisi’nde, bölgede turizmin geliştirilmesi için proje geliştirdiklerini ve buraya yapılması planlanan Göl Projesinin de çalışmalarının hızla tamamlanmak üzere olduğunu müjdeledi.
Giresun – Dereli arasındaki yol çalışmalarından da söz eden milletvekili Mehmet Geldi, havaalanı konusuna da değinerek çalışmalarda bir gerilemenin söz konusu olmadığını belirtti. Müteahhit firmanın sadece taşocakları ile bir küçük sıkıntılarının olduğunu ve firmanın yöneticileri ile bir arayla gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldıklarını ve taşocağı sorununun da çok kısa sürede halledileceği hususunda firma yetkililerinin kendilerini bilgilendirdiğini vurguladı.

GimevGiresun2

Karışlıklı sorulu- cevaplı şekilde konuşmasını sonlandıran Giresun milletvekili Mehmet Geldi, vatandaşa hizmet vermek için gece gündüz çalıştıklarını sözlerine ekledi. Konuşmasını tamamlarken iletişim bilgilerini de veren Geldi, her zaman kendisine ulaşılabileceğini de söyledi.

Kaynak: Giresun Dergisi

1 Yorum

  1. Sümeyra Aydın der ki:02 Ağustos 2011 tndhiiare, saat 23:39 (Düzenle)Ayrıntılı olarak bilmiyordum neden söylendiğini,bizi aydınlattınız teşekkürler…Köyde her sülalenin bir adı var ve adını nereden aldığını kaçımız biliyoruz acaba? Ben mutlaka araştırmalıyız diyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.