SON DAKİKA!

GIRDEF Esenler Ramazan Etkinliklerinde


 

Esenler belediyesi tarafindan geleneksel hale getirilen ve bölgede faaliyet gösteren dernek, federasyonlara tanitim amaçli verilen stanlardan biride Girdef tarafindan Giresun ilini tanitmak amaciyla açildi.

 

Ramazan ayi boyunca açik kalacak stand da Giresun ve bölgede üretilen yöresel ürünler satilacak.

 

Öte yandan Esenler belediyesi kültür çadirinda yarin aksam Giresunlular konuk oluyor;

 

Sunuculugunu Esenler belediye meclis üyesi Göreleli Musa Ada nin yaptigi etkinliklerde her aksam ilçede faaliyet gösteren dernek, federasyonlardan biri Hilal Tv tarafindan yayinlanan programa konuk oluyor. bu kapsamda yarin aksam GIRDEF öncülügünde Giresunlular kültür çadirinda canli yayin konugu olacaklar.

 

Konu ile ilgili gazetemize kisa bir açiklama yapan GIRDEF Genel Baskani Sitki Ada ” bütün hemserilerimiz bu etkinligimize davet ediyoruz. Davetiye ulasmamis olanlar lütfen bizlere anlayis göstersin hem ramazan hemde hava sicakliklari nedeniyle gün içinde fazla dolasip davetiye dagitamadik. ”  seklinde konustu.

 


 

30 gün boyunca her aksam Musa Ada tarafindan sunulacak olan program Uydudan yayin yapan Hilal TV den canli olarak yayinlanacak.

 


 

GIRDEF tarafindan açilan stand ise ziyaretçilerin akinina ugruyor, yöresel ürünlerin satildigi  stand a dün aksam ugrayan Göreleli kemençe sanatçisi Hamit Çiçek yaptigi kemençe resitali ile herkese neseli dakikalar yasatti.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.