SON DAKİKA!
Ethem Bakar Yazıları

GİRESUN AKSA AKSA NEREYE KADAR?

Bu köşe yazısını 10 Mart 2015 yılında yazmışım, demek yeniden yazımı hatırlatmam gerekmiş, iki gündür sosyal medyadan aynı tepkileri alınca yazımı noktasına virgülüne dokunmadan yeniden yayınlıyorum. Belki bir faydam dokunur çokta inanmıyorum…

Akşam saatlerinde Giresun’dan bir telefon aldım, yahu hem TRT Temsilcisisin hemde gazeteci Giresun’da şuanda elektrikler kesik bu her zaman böyle ne zaman haber yapmayı düşünüyorsun? Buyurun efendim ne diyeyim şimdi ben bu işe.

Telefondaki ses faturalarımızda TRT kesintisi yazıyor, haram olsun da demez mi? Artık yapacak bişey kalmadı.

Uzun yıllardır İstanbul’da yaşayan bir kardeşiniz olarak böyle haber yada yazılar yazmıyorum. Ama gördüğüm kadarı ile bir şeyler yazmam gerekiyor. Giresun’da büyük bir halk topluluğu gerek sosyal medya gereksede medya aracılığı ile bu elektrik kesintilerini gündeme getiriyor. Giresun elektirik dağıtımını özel bir şirket yapıyor, zaman zaman onlardan da açıklamalar oluyor ve biz bu mecralar aracılığı ile sizlere bu açıklamaları iletiyoruz.

Ama artık Giresun’da bıçak kemiğe dayanmış görünüyor. Bir an önce bu soruna nasıl bir çözüm bulunacaksa bulunmalı yoksa bu işin sonu hiç hayırlı görünmüyor.

Bu akşam bana telefon eden Giresun’un saygın isimlerinden bir büyüğümüz artık şehirde herkesin bıktığını ve bu işin protesto dahil yürüyüş ve şirket önünde eylem boyutunu alacağını söyledi.

Giresun halkı Türkiye’nin en saygın ve ülkesi bayrağı, milleti için yaşayan bunu her alanda en iyi şekilde gösteren modern bilinçli insanlardan oluşur eğer bir protesto olursa bunu en iyi şekilde yapar. Ancak Giresun’un ismi böyle protesto yada eylemler ile anılmadan şehrimizin yönetici pozisyonunda bulunan büyükleri bu işe bir el atıp artık bu sorunu çözmeli diye düşünüyorum.

Öyle ya “Aksa, Aksa” nereye kadar?

Böyle elektrik kesilmeleri şehirde Elektronik eşya ve özellikle teknolojik malzemelerede zarar veriyor. Eğer bir istatistik yapılırsa bunun ne derece doğru olduğu görülecektir.

Ben kendimden bir örnek verebilirim. Benim Giresun’un Merkez İlçesine bağlı Erikliman, Gazilertepesinde yaz tatillerinde kullandığım evimde sadece 6 ayda 3 tane İnternet Modemim elektirk kesintilerinden yandı. ikisini elektriği açık bıraktığım gerekçesi ile garanti kapsamına bile almadılar. Elektiriğe bağlı olmadan modem nasıl çalışacaksa! Hadi ben yeni modem aldım ve yerine koydum, Giresun halkı yanan Elektirkli eşyalarını nasıl yerine koyacak?

Gördüğüm kadarı ile bu sorun bitmeden biz gazetecilere her gün telefonlar gelmeye devam edecek.

Bende diyorum ki; Aksa artık AKSA’masan….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.