GÜNCEL

GİRESUN AKUT ÇOCUKLARA DEPREMİ ÖĞRETTİ

Giresun AKUT ekibi, 7 Mart Deprem Haftası nedeniyle Giresun Mehmet Akif Ortaokulunda öğrencilere acil durum tatbikatı yaptırdı.

Acil durumlarda okulun nasıl tahliye etmeleri gerektiği konusunda bilgi verilen öğrencilere daha sonra binadan yaralı bir insanın nasıl kurtarıldığı gösterildi.

Giresun AKUT ekibi, gönüllü olan bir kişiyi sedyeye koyarak halat yardımıyla okulun 4. katından aşağı indirdi. Tatbikat esnasında okul bahçesinde toplanan öğrenci ve öğretmenler tatbikatı heyecanla izledi.

Tatbikatın ardından konuşan Giresun AKUT gönüllüsü Mehmet Mete Durmuş, “Deprem Haftası dolayısıyla öğrencilere acil bir durumlarda okulun nasıl boşaltılır bunu öğrettik. Öğrenciler başarılı bir şekilde okulu tahliye ederek kendilerini güvenli noktaya aldı.Daha sonra tatbikat yaparak yaralı birini binadan nasıl kurtarırız bunu gösterdik” dedi.

Tatbikatı heyecanla izleyen öğrenciler çok heyecanlandıklarını belirterek “Acil durumda ne yapacağız onu da öğrendik” dediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.