SON DAKİKA!

Giresun Alevli Günler e hazirlaniyor

Cem Davran, Levent Üzümcü ve Erkan Can’li,  “Alevli Günler” 9 KASIM SALI GÜNÜ Giresunlu tiyatro severlerle bulusuyor


Istanbul Halk Tiyatrosu “Alevli Günler’de gündelik hayatin hepimize asina gerçeklerini yasam dolu bir kahkaha ve zekice bir göz kirpmayla sergiliyor. “Alevli Günler” 9 Kasim Sali aksami saat 20:00’da Özel Idare kültür sitesinde.

Istanbul Halk Tiyatrosu’nun 2009-2010 sezonundaki ikinci oyunu “Alevli Günler”, kasim ayinda Giresun’lu  tiyatroseverleri hem düsünmeye hem de gözlerinden yas gelinceye dek gülmeye davet ediyor. Komedi türündeki oyunu Irmak Bahçeci yazdi, Yildiray Sahinler yönetti. “Alevli Günler” Cem Davran, Erkan Can, Levent Üzümcü, Bahtiyar Engin ve Tugçe Kiltaç’i bir araya getiriyor.


Oyunda, Cem Davran, öldükten sonra yakilmayi vasiyet eden bir saman profesörü canlandirirken, Erkan Can da pek çok farkli rolle karsimiza çikiyor.


 “Alevli Günler” in yönetmeni Yildiray Sahinler oyunla ilgili olarak “Mademki Istanbul Halk Tiyatrosuyuz, istiyoruz ki bu oyunda halkin her kesiminden, inanci, tuttugu takim, meslegi, mevkii ne olursa olsun herkes, bu olup bitene kahkahalarla gülsün. Bizimle ve birbirleriyle birlikte. Gülmekten gözlerimizden yas gelinceye kadar gülelim. Ve bir yerinden bir seye baslamis olmayi dileyelim,” diyor.


Bilgi için tel; 0537 496 36 85

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.