SON DAKİKA!

GİRESUN AMATÖR SPORUNA ÖZEL İDARE DESTEĞİ

Giresun’da 53 Amatör Spor Kulübü’ne 75 Bin TL’lik malzeme dağıtım töreni Giresun Valisi Hasan Karahan’ında katılımı ile Giresun Amatör Spor Kulüp Federasyonu (ASKF) toplantı salonunda yapıldı.

giresunaskfdagitim

Açılış konuşmasını yapan Giresun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Güngör, verdikleri destek ve katkılardan dolayı başta Vali Hasan Karahan ve Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden ile tüm destek verenlere teşekkür etti.

Giresun İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden ise konuşmasında, “Geriye baktığımızda Giresun amatör ünün çorap alacak parası yokken bugünlere geldik çok şükür.Bugün burada dağıtılacak olan malzeme yaklaşık olarak 135 bin TL.Bütçeye bu rakamı koymuştuk.Ama ihale ile beraber alan firma rekabet ortamı içerisinde 75 bin TL’ye düşmüş hayırlı olsun diyoruz” dedi.

Törene katılan Giresun Valisi Hasan Karahan ise konuşmasında, “Sporla ilgili biz valilik olarak, İl Özel İdaresi olarak ve yetkili müdürlüklerimiz olarak elimizden gelen gayret ve teşvikleri yapıyoruz, Yapmaya da devam edeceğiz. Burada istediğimiz gençlerimizin imkanları en iyi şekilde kullanarak Giresun’u sporda da marka şehir, bilinir, tanınır şehir olarak yükseltmeleri, yüceltmelerini arzu ediyoruz. İl Özel İdaremiz az ve kıt kaynaklarını spora cömertçe ayırıyor. Arkadaşlarımız bu konuda oldukça duyarlılar onlara teşekkür ediyorum. Amatör spor kulüpleri bizim vazgeçilmezimiz. Bu sağladığımız imkanlarla gençlerimizi şampiyon olarak görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Hasan Karahan’a ve beraberinde törene katılarak Amatör Spor Kulüpleri’ne destek veren İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden’e, Emniyet Müdürü Hikmet Bulak’a, Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı’ya ve Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Temel Bozbağ’a plaket takdim edildi.

Plaket takdiminin ardından 53 amatör spor kulüp yetkililerine 75 bin TL tutarında ayakkabı, forma, yağmurluk, çorap, eşofman ve top dağıtımı gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.