SON DAKİKA!
giresunataturkmeydani

GİRESUN ATATÜRK MEYDANI AVRUPAİ GÖRÜNÜMDE

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun bütün engellemelere rağmen hayata geçirdiği eski Atapark yeni adıyla Atatürk Meydanı projesi ışıldayan görüntüsü ile adeta Avrupa dan bir kent havasına büründü.

meydanisilisil

ataturkmeydani

Giresun Belediyesinin yaptığı bu çalışmalar şehirde yaşanan vatandaşların takdirini kazandı. işte görüşlerini bildiren vatandaşların duyguları;

Muhammet Karakaya (Üniversite öğrencisi): “2 yıldır Giresun’da öğrenim görmekteyim. Giresun’un gerçekten kimliği değişti. Geçtiğimiz yıl ki şehir meydanı ile bu yılki arasında çok büyük bir fark var.”

Meliha Durmuşoğlu (Eczacı): “Giresun’da gerçekten artık güzel hizmetler yapılıyor. Doğruyu söylemek gerekirse, başka şehirlerden gelen misafirlerimizi şehrimizde gezdirmeye utanıyorduk. Ancak yapılan bu son projeler ile artık şehrimizle gurur duyar hale geldik. Tüm bu hizmetlerin en başarılısı yeni Atapark’ımız oldu.”

Ayşe Tarım (Ev hanımı): “Atapark’ın yeni hali, Giresun’a bir Avrupa kenti görüntüsü kazandırdı.”

Servet Doğan (Diş hekimi): “Giresun’a en son 5 yıl önce gelmiştim. Gerçekten şehir çok güzelleşmiş.”

Hasibe Göksu (Ev hanımı): “Atapark çocuklarımla rahatlıkla vakit geçirebileceğim bir alan oldu. Park’ın eski hali de buna müsaitti ancak bir bayan olarak bu kadar rahat olabileceğim bir ortam değildi.”

Zafer Bayram (Emekli Assubay): “Atapark şehrin sıkışıklığından kurtulup nefes alabileceğimiz bir alan oldu”

Serkan Sayın (Bilgi işlem): “Atapark artık bir aile mekanı oldu. Akşam belli bir saatten sonra bu kadar çok aile ağırlayacağını tahmin bile edemezdim.”

Sinan Güngör (Bankacı): “Uzun zaman sonra memleketime geldiğimde bambaşka bir manzara ile karşılaştım. Bir an yanlışlıkla başka bir şehire geldiğimi bile düşündüm. Bir proje şehrin çehresini bu kadar mı değiştirir?”

Menekşe Dönmez (Ev hanımı): “Böyle güzel hizmetlere alışkın değiliz. Bu güzel park benim şehrimde mi? Ben hala alışamadım.”

Mustafa Usta (İnşaat Ustası): “Burada hava karardığında insan geçmeye korkardı. Şimdi ise aileler, çocuklar koşup oynuyorlar.”

Hasan Cebeci (Esnaf): “Eski, araç karmaşasından yürüyemediğimiz Alparslan Caddesi’ni hatırlayan kimsenin bu projeye kötü demeye hakkı yoktur. Eğer varsa onun samimiyetinden şüphe ederim.”

Gökhan Mutlu (Esnaf): “Ben size soruyorum: İnsanların yürümekte zorlandığı, otopark kimliğinde bir cadde mi? Yoksa bu ışıl ışıl meydan mı? Atapark tek kelime ile muhteşem bir proje.”

Zuhal Çankaya (Emekli): “Rengarenk havuzlar, ağaçlar, yürüyüş ve dinlenme alanları, trafiğe kapalı bir cadde. Bu çalışmaya kötü diyenler, bence yapılan başarılı hizmeti çekemeyenlerdir.”

Umut Yoğunali (Serbest meslek): “Giresun Giresun olalı böyle hizmet görmedi. Bunun ötesi yok.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.