ManşetSİYASETSON DAKİKA

Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse Mazbatasını Alarak Göreve Başladı

Giresun’un yeni Belediye Başkanı Fuat Köse, mazbatasını alarak göreve başladı ve ilk konuşmasını Belediye Hizmet binası balkonunda meydana toplanan Giresun halkına hitap etti.

Giresun’un yeni Belediye Başkanı olarak seçilen Fuat Köse, bugün Giresun Merkez İlçe Seçim Kurulu’nda mazbatasını aldı. Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanlığı’ndan başlayarak hareket eden Fuat Köse, Giresun İlçe Seçim Kurulu’na ulaştı ve burada Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Tansu Yılmaz’dan mazbatasını teslim aldı. İlçe Seçim Kurulu önünde bir konuşma gerçekleştiren Fuat Köse, ardından Giresun Belediyesi’ne geçerek makam koltuğunu devraldı ve burada balkon konuşması yaptı.

Fuat Köse, Giresun halkına seslenerek, “Sevgili dostlarım, sevgili Giresunlular, sizlerle beraber çıktığımız yolu zaferle bitirdik ve şimdi görevimizin başındayız. Sizleri temsilen elimizden gelenin en iyisini yapmak için koltuğumuza oturduk, makamımıza geldik, makamımızın kapısını açtık ve söz verdiğimiz gibi kapısını çıkardık” dedi. Köse, aday tanıtım toplantısında söylediği “daha ceketimizi çıkarıp kolları sıvamadık” sözlerini gerçekleştirerek balkon konuşmasında ceketini çıkarıp kollarını sıvadı.

Ayrıca Fuat Köse, “Bizimle birlikte yürüyen, yürümeyen herkese teşekkür ediyorum. Bizleri buralara layık gören herkese çok teşekkür ederim. Ben sizlere yakışır olacağım, yaraşır olacağım, sizleri hep mutlu edeceğim. Hiçbir zaman gözünüz arkada kalmasın, bir kuruşunuzun hesabını bu kardeşiniz soracak, hiçbir şeyden endişeniz olmasın. Seçim bitti, o kargaşa ortadan kalktı, birlikteyiz, hep beraberiz, ayrıştırma yok, kutuplaştırma yok. Biz herkesin başkanı olacağız dedik, herkesin başkanıyım, herkesin adayıyım, birlikte çalıştık, birlikte kazandık, birlikte de yöneteceğiz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.