SON DAKİKA!

GİRESUN BELEDİYE BAŞKANLARI İSTANBUL ÇIKARMASI

Giresun’dan İstanbul’a gelen ilçe ve belde Belediye Başkanları İstanbul’da bir dizi toplantı ve ziyarette bulundular.

Karadeniz Belediyeler Birliğinin toplantısına katılmak üzere İstanbul’a gelen Giresun’un Çamoluk Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme, Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, Görele Beldiye Başkanı Tolga Erener, Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin, Duroğlu Belediye Başkanı Murat Kılıçarslan, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, Güce Belediye Başkanı Aytekin Geçgel, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu, Üçtepe Belediye Başkanı Harun Öztürk, Ören Belediye Başkanı Habip Usta, İstanbul’da belediye ziyaretlerinde bulundular.

Başkanlar önce Eyüp’ün Giresunlu Belediye Başkanı Avukat Remzi Aydın’ı ziyaret ettiler. Giresunlu hemşerilerini ağırlamaktan son derece mutlu olduğunu söyleyen Avukat Remzi Aydın, Eyüp Sultan için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Aydın, başkanlara Eyüp’ün tarihi ve kültürel eserlerini de gezdirdi. Tarihi Cülus Yolu’nda devam eden yenileme çalışmalarını göstererek bilgi verdi.

Giresun Sivil Toplum Örgütleri Federasyonu Başkanı ve İstanbul Büyük Şehir Belediye Meclis Üyesi Hasan Turan’ın da refakat ettiği ziyaretlerde başkanlar daha sonra, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’yı ziyaret ettiler. Ziyarette AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Giresunlu Şahin Pirdal, Gaziosmanpaşa Giresunlular Dernek Başkanı Mehmet Halil Hayta ve bazı Giresunlular yer aldılar. Giresunlu belediye başkanları daha sonra AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Şahin Pirdal’ı makamında ziyaret ettiler. Başkanlar son olarak Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi ortaklarından Mustafa Hayta’ya nezaket ziyaretinde bulundular. Esenler Belediyesini de ziyaret eden başkanlar, Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’yu ve Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın’ı makamında ziyaret ettiler.

Başkanlarla birlikte boğaz turuna çıkan Federasyon Başkanı Hasan Turan, “Hemşerilerimizi İstanbul’da ağırlamaktan çok mutlu oldum, biz birbirimizden güç alıyoruz. Gezi esnasında Başkanlarımızla fikir alışverişinde bulunduk, biz İstanbul’dayız ama kalbimiz ve bir ayağımız hep Giresun’da” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.