ManşetSİYASETSON DAKİKA

Giresun Belediye Meclisi Görevleri Belli Oldu

Giresun Belediye Başkanı olarak seçilen Fuat Köse başkanlığında toplanan yeni mecliste, üyeleri kendilerini tanıtması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrası gündem maddeleri görüşüldü.

Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse’nin birlik ve beraberli konuşması ile başlayan toplantıda şunları söyledi ““Seçim sürecini geride bıraktık. Bundan sonraki süreçte Giresun’umuz için hep birlikte çalışacağız. Burada alacak olduğumuz kararlarla şehrimize hizmet edeceğiz. Ben bu makama sizler gibi meclis üyeliğinden geldim. Geride bıraktığımız mecliste beraber çalıştık. İnşallah sizler de arzuladığınız yerlere gelirsiniz. Bu mecliste Giresun’umuzun yararına kararlar alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu güzel şehrimizi kalkındırmak ve daha da ileriye götürebilmek için birlikte güzel hizmetlere imza atacağız. Seçim bitmiştir ve bizim için artık siyaset geride kalmıştır. Şimdi çalışma ve Giresun’a hizmet etme zamanı. Muhalefet üyelerinin görüşleri de bizim için önemli. Bir yanlış gördüyseniz 24 saat beni arayabilirsiniz. Vatandaşımızın sesine kulak vererek, nerede bir hizmet ihtiyacı ortaya çıkarsa, bizler de oraya koşacağız. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği Cumhuriyet çatısı altında, Atatürk ilke ve inkilapları doğrultusunda hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz. Bize verilen emaneti en iyi şekilde koruyarak hesap verilebilir bir anlayış içerisinde olacağız. Bizi bu göreve layık gören hemşehrilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Meclis üyeliğine seçilmenizden dolayı sizleri kutluyor, yeni görevinizde başarılar diliyorum.

Fuat Köse’nin konuşmasından sonra yeni meclis için önerilen isimlerin oylanması yapılarak, yeni görevler belirlendi. İşte yeni mecliste görev alanlar ve görevler.

Birinci Başkan Vekili: Taner Yazıcı.

İkinci Başkan Vekili: Alptuğ Kaan Kara.

Katip Üyeler: İlyas Palak, Evrim Özkan (Asil). Zehra Gülşah Bora Bozat, Hüseyin Karakuş (Yedek)

Encümen Üyeleri: Ferhat Karademir, İlyas Palak, Ayhan Özince.

Plan Bütçe Komisyonu: Erkan Hacak, Mehmet Yılmaz, Salih Önal, Fahri Uzun, Hamdi Önde.

İmar Komisyonu: Senih Bayramoğlu, Hüseyin Rüştü Karaibrahim, Taner Yazıcı, Salih Özdemir, Nuri Karaman.

Cadde ve Sokak İsimleri Komisyonu: Onur Konar, Hüseyin Karakuş, Özcan Konal, Abdullah Önal, Güray Kubilay Yaman.

Trafik Komisyonu: Erkan Mutlu, Mustafa Öztürk, Alptuğ Kaan Kara, Abdullah Önal, Hamdi Önde.
Kadın Erkek Eşitlik Komisyonu: Ayça Kozluca, Evrim Özkan, Zehra Gülşah Bora Bozat, Hatice Kocaoğlu, İbrahim Tuğrul Unat.

Tarihi Kentler Birliği Üyeleri: Mustafa Öztürk (Asil), Hüseyin Rüştü Karaibrahim (Yedek)

Giresun İli Katı Sıvı Atık İçme Suları Birliği Üyeleri: Hüseyin Rüştü Karaibrahim, Taner Yazıcı, Mehmet Yılmaz, İlyas Palak, Alptuğ Kaan Kara, Erkan Hacak, Ayhan Özince, Senih Bayramoğlu.

Kent Konseyi Üyeleri: Özcan Konal, Hüseyin Rüştü Karaibrahim, Onur Konar, İlyas Palak, Erkan Mutlu, Taner Yazıcı, Erkan Hacak, Salih Önal, Mehmet Yılmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.