SON DAKİKA!
giresunbelediyemeclisikerimaksu

GİRESUN BELEDİYE MECLİSİ KASIM AYI İLK TOPLANTISI

Giresun Belediyesi Kasım ayı birinci Meclis Toplantısı yapıldı. Gündemle ilgili konuların görüşülmesinin ardından, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu gündem dışı konuşma yaparak Seka arazisine dikkat çekti.

giresunbelediyemeclisikasim2012

648 dönümlük Seka arazisinin peşkeş çekildiğini söyleyen Başkan Aksu, “Seka artık bir cenaze haline geldi. Kim alacaksa alsın, o cenazeyi ordan kaldıralım. Seka arazisi Giresun’un önünü açacak bir arazi. Giresun’u rahatlatacak bir arazi. Benim görüşüm, sanayi sitesi ve hal pazarını Seka’da bir bölüm arazide toplamak, oraya yerleştirmek. Çünkü şehir içinde sanayi sitesi olmaz. Zaten sanayi sitesi şuan ihtiyaca cevap veremez duruma geldi. Oradaki esnafa şuan 100 metrekare yeri varsa yeni yerde 200 metrekare yer verebiliriz. Hal Pazarı’nıda oraya koyarsak bence çok güzel olur. Giresun’u Seka arazisi rahatlatır. O cenazenin oradan kalkması adına şehir olarak hep birlikte tavır almalıyız” dedi.

Öte yandan Meclis Toplantısı’nda Cadde ve Sokak İsmi Komisyonunca kabul edilen Atapark isminin Atatürk Meydanı olarak değişmesine Ak Parti Meclis Grubu karşı çıktı. “İsim değişikliğinin anket ile birlikte yapılmasını komisyondan talep ettik ama talebimiz uygun görülmedi” diyen AK Partili meclis üyeleri, “Giresun halkı orayı ‘Atapark’ olarak benimsedi. Biz de eski ismi ile kalmasını istiyoruz” dediler.

Bunun üzerine Başkan Aksu, “Atapark ismi eski halinde sadece park olarak görüldüğü için uygun görülebilir ancak şuan yeni hali bir meydan görüntüsü içinde. Park ismi çok soyut bir isim. Ama şuan Atatürk Meydanı tamamen somut duruyor ve daha anlamlı. Ayrıca park ismi yabancı ama meydan ismi Türkçe bir isim. Zaten halkımızın çoğu bu ismi daha çok severek anlamlı buldu. Komisyonun bu kararına saygı duymanız gerekir” ifadelerini kullandı.

Daha sonra komisyon kararı oylamaya sunuldu.AK Partili meclis üyelerinin ret oyu kullandığı oylamada oy çokluğu ile Atatürk Meydanı ismi kabul edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.