SON DAKİKA!
belediyegiresunmeclis

GİRESUN BELEDİYE MECLİSİ MÜTHİŞ BİR KARAR ALDI

Giresun Belediye Meclisi Ekim ayı 2. toplantısını bugün belediye ek hizmet binasında meclis başkan vekili Hayati Tökez başkanlığında yaptı.

giresunbelediyesimeclisiekim2toplati

Belediye meclisinin ekim ayı ikinci meclis toplantısına FİSKOBİRLİK arazisinin, Giresun Üniversitesi gelişim alanı olmasıyla ilgili madde gündeme damgasını vurdu.

Sert tartışmaların yaşandığı meclisin FİSKOBİRLİK’in gelir elde etmek amacıyla satışa çıkardığı araziyi, Giresun Üniversitesi’nin Güre Yerleşkesinde gelişim arazisi içerisine alınmasıyla ilgili imar değişikliği maddesi onaylandı. Söz konusu maddeyle ilgili konuşan Ak Parti İl Başkanı ve Meclis Üyesi Sabri Öztürk, “Belediye kendi elindeki taşınmazları gelir elde etmek amacıyla tek tek satışa çıkarırken, FİSKOBİRLİK’in gelir elde etmek istediği arazi Giresun Üniversitesi’ne verilmek isteniyor. Üniversite başkasının mülkü hakkında talepte bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Giresun Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Ömer Cinel ise ” FİSKOBİRLİK, Akçakoca’da, Düzce’de, Trabzon’da yerleri dururken, Giresun’daki arazilerini satışa çıkarmaktadır. Bizimkisi aynı zamanda bu satışa bir reflekstir. FİSKOBİRLİK’in satışa çıkardığı araziyi, Giresun Üniversitesi’nin gelişim alanı olarak karar alınmasını bir de bu açıdan değerlendirmeliyiz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Ak Parti’nin oy kullanmadığı oylamada oy çokluğu ile FİSKOBİRLİK’in gelir elde etmek için satışa çıkardığı arazi Giresun Üniversitesi’nin gelişim alanı olarak onaylanması kararı alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.