SON DAKİKA!
atapark0

GİRESUN BELEDİYESİ ATAPARK PROJESİNE BAŞLADI

Giresun Belediyesi’nin mega projelerinden biri olan Atapark Projesi’nin çalışmaları başladı.

 

atapark

Alparslan Caddesi’nde yer alan yapılar ile ve Atatürk Bulvarı arasına yapılacak olan projenin 200 gün içerisinde tamamlanacağını belirten Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Giresun’umuzun vitrini olan Atapark’ı kentimize yakışır, modern bir hale getirmek için çalışmalarımızı başlattık. Proje sadece Atapark bölgesini değil Alparslan caddesini de kapsıyor. Burada gerçekleştireceğimiz proje bir hizmetten öte, kentimize ve gelecek nesillere bırakacağımız büyük bir miras olacaktır. ” dedi.

atapark5

Yapılan çalışmalar hakkında bilgilerde veren Başkan Aksu, “Bilindiği üzere projeyi bir çok ağacı koruyacak şekilde planlamıştık. Şuanda bölgede yaşlı ve kurumuş ağaçların kesimi yapılıyor. Genç ağaçlar ise özenle sökülerek serada korumaya alındı. Daha sonra çevre düzenleme çalışmalarına başlanacak” şeklinde konuştu.

Projenin engelli vatandaşların da düşünülerek de tasarlandığını ifade eden Aksu sözlerini şöyle sürdürdü; “Modern park projemizde engelli vatandaşlarımızın rahat kullanabileceği mekanla yer verdik. Yine burada turizm danışma ofisi, belediye ofisi, lostra salonu, tören alanı, sembolik kiraz ağacı, süs havuzları yer alacak. Özetleyecek olursak burada halkımızın günlük yaşamdan koparak huzur içinde dinlenebileceği bir mekan yaratacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.