SON DAKİKA!

Giresun Belediyesi Beklenen Yağış İçin Teyakkuzda

Giresun Belediyesi, Doğu Karadeniz Bölgesinde etkili olmaya başlayan aşırı yağışlara karşı tedbirlerini aldı.

Şiddetli yağışlarla beraber metolojinin uyarıları da dikkate alınarak, ani yağışlardan kaynaklı su baskınlarına müdahale için araç ve personeller hazır bekletiliyor.

Giresun’u etkisi altına alması beklenen aşırı yağışlara karşı gerekli ekipler kuruldu. Oluşturulan ekipler, olası su baskınları ve fırtınadan kaynaklı olumsuzluklar için şehirde belirlenen noktalarda teyakkuzda bekletiliyor.

Aşırı yağışların getirebileceği olumsuzluklara karşı tüm önlemleri alan Belediye, gerektiğinde acil durum ekibine araç ve personel takviyesi de yapacak.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Ekiplerimiz, meteorolojik uyarılar çerçevesinde sel ve su taşkınlarına karşın gerekli tedbirleri aldı. Halkımızın da yağmur suları ve fırtınanın hayatımızı olumsuz etkilememesi için gerekli tedbirlerini almalarını, mümkün olduğunca dışarı çıkmamalarını temenni ediyoruz. Vatandaşlarımızın yaşanabilecek herhangi bir olumsuzlukta Belediyemizin 444 4 028 numaralı telefonu arayarak ekiplerimizle irtibata geçmelerini istiyoruz. Allah beterinden ve tüm afetlerden bizleri korusun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.