SON DAKİKA!

GİRESUN BELEDİYESİ CUMA SONRASI ÇAY SİMİT İKRAMI

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, belediye ekipleri bugün Cuma namazı sonrası Atatürk meydanın’da vatandaşlara Giresun simiti, çay, sahlep ve kahve ikramında bulundu.

giresunbelediyesicaysimit

Vatandaşların ilgi gösterdiği ikram sonrası bir açıklama yapan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, amacımız Giresun simitini tescillemek dedi. Aksu yapılan bu ikramlar ile simit ve çayın Giresun’un bir kültürü olduğu mesajını vermeyi amaçladıklarını belirtti.

caysimitbaskandan

Başkan Aksu,”Vatandaşlarımızla bu şekilde bizim kültürümüzün temelinde olan çay ve simit yiyerek böyle bir mesaj vermek istedik. Giresun simidinin tescilini yapmak istiyoruz. Asıl amacımız bu. Bugün halkımız büyük ilgi gösterdi. Şu anda bin civarında simit dağıtıcaz. Çay simit isteyene kahve ve salep de veriyoruz. Bu simidin tesciline yönelik bir mesajdır. Yarın bunu başka iller almasın diye şimdiden Giresun simidi imajını yaymak istiyoruz. Karadeniz bölgesinin fındığı meşhurdur çayı meşhurdur, Giresun’un simidi meşhurdur. Giresun’u simidiyle oluşturmak istiyoruz.” dedi.

Aksu daha sonra Atatürk Meydanı’nda vatandaşlarla uzun süre vakit geçirerek onlarla birlikte çay içti ve simit yedi.

2 yorumlar

  1. Allah Razı olsun….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.