SON DAKİKA!

GİRESUN BELEDİYESİ GELENEKSEL SÜNNET ŞÖLENİ GERÇEKLEŞTİ

Giresun Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği sünnet şöleni coşku içinde gerçekleşti.

Atatürk Meydanında toplanan çocuklar aileleri ile birlikte konvoy eşliğinde şehir turu attılar.

Şehir turunun ardından Ada Restoran’da gerçekleşen programa katılan aileler ve çocukları Giresun Belediye Başkanı Avukat Aytekin Şenlikoğlu ile buluştu.

Şölende Aşr-ı Şerif ve dualar okunup misafirlere ikramlarda bulunuldu. Şölen esnasında duygu ve düşüncelerini ifade eden Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu; ‘’Bugün çok özel ve güzel bir günde beraberiz. Evlatlarımızın delikanlılığa ilk adımı olan sünnetlerinin sonrasında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bildiğiniz gibi belediyemiz Sosyal Belediyecilik anlayışını kendine ilke edinerek çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda düzenlediğimiz sünnet şöleni ile birlikte çocuklarımızın sevincine ortak olduk. 31 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasında belediyemize başvuru yapan 51 ailemizin çocuklarının yapılan sağlık kontrollerinden sonra sünnet olmasına vesile olduk. Çocuklarımız bu şehrin geleceği, biz de evlatlarımızın geleceği adına her zaman yanlarında olacağız. Onların çok daha güzel günlerinde, sağlıkla afiyetle birlikte olalım. Onların düğünlerinde beraber olalım, onlarla birlikte övünelim, birlikte iftihar edelim. Dilerim ki askerlikleri ve evliliklerinde da beraber oluruz. Hepinize katılımınız için teşekkür ederim’’ dedi.

Sünnet Şölenine Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun yanı sıra Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, Giresun TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun Turizm İl Müdürü Kemal Gürgenci, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, AK Parti Giresun İl Başkan Yardımcıları Naim Elmas ve Cumhur Karahasan, Giresun Belediye Başkan Yardımcıları Osman Öden ve Abdurrahman Demirel, AK Parti Giresun Kadın Kolları Başkanı ve Meclis Üyesi Berrin Aydın, AK Parti Giresun Belediyesi Meclis Üyesi Adil Erol, AK Parti Giresun İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Yıldız ve Müftü Yardımcısı Yusuf Genç katıldı.

Sünnet Şöleninin ardından çocuklar Lunapark’ta doyasıya eğlendiler.

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.