SON DAKİKA!

GİRESUN BELEDİYESİ PROJELERİ HAYATA GEÇİYOR

31 Mart 2019 seçimleri ile Giresun Belediye Başkanı olan Ak Partili Giresun Belediye Başkanı Avukat Aytekin Şenlikoğlu ekibi ile Giresun’un çehresini değiştirecek projeleri hayata geçirmeye başladı.

İlk olarak başlanılan sahil yolu Giresun şehir geçişinde uygulanması planlanan Dal-Çık projesinde her geçen gün ilerleme sağlanıyor.

Bu kapsamda Karayollarının Dal-Çık projesi ile ilgili ihalesini alan ve Belediye Başkanımız tarafından da ilimize davet edilen Ankara ‘Apron Proje’ firmasının Proje Müdürü Ahmet Sarı Giresun’a geldi ve konuyla ilgili geniş katılımlı bir toplantı yapıldı.

Toplantıya Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Şerafettin Vurgun, Belediye Meclis Üyeleri M. Bahadır Yılmaz, Serdar Demirkan, Gökhan Bozalioğlu, Plan Proje Müdürü Selim Özgürel ve Mimar Şükrü Henden katıldı. Planlanan proje, görsel ve sözlü tüm detayları ile firma yetkilisi Sarı’yla -paylaşıldı.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu projeyi mutlaka hayata geçirmek istediklerini söyleyerek: “Dal-Çık projemizdeki esas hedefimiz sahil yolu trafiğinin akıcı bir şekilde ilerlemesi ve şehir içi trafiğinin de hızlı bir şekilde sahil yoluna tahliyesini sağlamaktır. Sahil yolu trafik sorununun çözülmesindeki en kilit nokta ve tercihimiz Dal-Çık projesidir. Şehrimizde her gecen gün çok ciddi sorunlar oluşturan trafik problemini çözmek için yapacağımız Dal-Çık projemizi bir an önce hayata geçirmek istiyoruz” diye konuştu.

Firma yetkilisi Ahmet Sarı ise, “Biz projenin durumu konusunda sürecin daha sağlıklı ve uyumlu ilerlemesi için Giresun Belediyesi ile görüşmek istedik. Onun için buradayız. Görüşlerinizi dinledik, istediğiniz projeyi detaylarıyla gördük. Bunların hepsini harmanlayarak sizlerle, Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü ile paylaşacağız ve ardından süreç devam edecek.” dedi.

Toplantının ardından heyet Bulancak durağı mevkiine giderek projenin uygulanacağı alanı yerinde inceledi.

Gedikkaya mahallesine kurulacak semt pazarı içinde bugün başlayan çalışmaları Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden Giresun Belediye Meclis Üyesi İsa Karaca ve birim müdürleri ile pazar yeri olarak tahsis edilen alanda incelemeler yaparak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.