GÜNCELManşetSON DAKİKA

Giresun Belediyesi Tarihi Binaya Can Verdi

Mülkiyeti Giresun Belediyesi’ne ait olan ve Kapu Mahallesi’nde yer alan tarihi binanın restore çalışmalarında sona gelindi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla birlikte yaklaşık bir yıl önce restorasyon çalışmalarına başlanan tarihi bina, eski ihtişamına kavuşarak modern bir işleve bürünüyor.

Ali Yazıcı Sokak’ta yer alan iki katlı binanın üst katı çeşitli sanat ve teknoloji atölyelerinin yer alacağı Bilgi Evi olarak tasarlanırken alt katı ise Giresun Kitapçısı olarak hizmet verecek.

Tarihi dokusu korunarak yenileme çalışmaları yapılan binanın kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıktıklarını belirterek: “Geçmiş ile gelecek arasında bir bağ kuruyoruz. Bu kapsamda tarihi binamızın restore işlemlerini tamamlamak üzereyiz. Aksu, Kumyalı ve Çıtlakkale Bilgi Evlerimizden sonra yeni Bilgi Evlerimiz için çalışmalarımıza başlamıştık. Bunun da meyvesini yavaş yavaş topluyoruz. Bu bina şehrimiz için tarihi bir anlam taşıyor. Bizler de bu tarihi dokuyu koruyarak çocuklarımıza yeni bir Bilgi Evi ve gençlerimize bir kütüphane kazandırmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.