SON DAKİKA!

GİRESUN BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI

Giresun Belediye Meclisi Temmuz Ayı 2. toplantısı Belediye Başkanı Kerim Aksu başkanlığında yapıldı.

İmar Komisyonu, Trafik Komisyonu, Cadde ve Sokak İsmi Komisyonu raporları görüşülerek karara bağlandı. İmar Komisyonu tarafından meclise sunulan 3 madde komisyon raporu doğrultusunda kabul edildi. Komisyonun bir maddesi yeniden değerlendirilmek üzere geri gönderildi. Kavaklar Mahallesi Şehir Toraman Uzun Caddesi girişinde bulunan çocuk parkına Çotanak Çocuk Parkı isminin verilmesi mecliste oy birliği ile kabul edildi. Şehir içinde toplu taşıma yapan 6 nolu hattın güzergah uzatılma kararının Ordu İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmesi üzerine, mahkeme kararı meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi. Belediye’ ye ait 4 adet otobüsün çalışacağı ve Hükümet Konağı’ndan hareket ederek, İnönü Caddesi, Orhan Yılmaz Caddesi, Debboy Yeniyol, Kazımkarabekir Caddesi,Çırakderesi, Çerkez Mevkii, Nihatbey Caddesi ( Yeşil Vadi Yurdu dönüş), Alman Çeşmesi, Sanayi ve Organize Sanayi uzanan yeni bir otobüs hattının kurulması oy çokluğu ile kabul edildi. 6 Nolu Dolmuş Kooperatifi’nin hat uzatma talebi için komisyonun ek süre talebi kabul edildi.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Meclis Üyesi Hasan Ali Tütünü’nün dolmuş hatları ile ilgili teklifi üzerine şunları söyledi: “ Dolmuş durakları ile ilgili en fazla görüşmeyi ben yaptım. Havuz sistemini hayata geçirmek üzere çok çaba harcadım. Hatlar birleşti, tekrar ayrıldılar. Dolmuşları talepleri bitmez. Artık bende pes ettim. Vatandaşın taleplerini, yeni yerleşim yerlerini dikkate alarak birlikte güzergah uzatmalarını sağlayacağız.”

Giresun Belediye Meclisi Ağustos Ayı’nın tatil olması nedeniyle 3 Eylül Perşembe günü saat 14:00’da toplanmak üzere sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.