SON DAKİKA!

GİRESUN BELEDİYESİ YENİ MEZARLIK CAMİSİ TAMAMLANDI

Giresun Belediyesi Cami Yaptırma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği tarafından yapımı tamamlanan Belediye Camisi’nin açılışı törenle yapıldı.

Oldukça kalabalık bir katılıma sahne olan Gemilerçekeği Mahallesi yeni mezarlık yanında yapılan caminin açılışında konuşan Giresun Belediye Başkanı ve dernek başkanı Kerim Aksu, Ağustos 2013’te temeli atılan caminin 6 ay gibi kısa zamanda yapımının tamamlandığını söyledi.

Bölgede cami ihtiyacı olduğunu, bu eksikliği gidermek adına bu camiyi yaptırdıklarını ifade eden Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu,”Bugüne dek şehrimizdeki tüm camilerde, mezarlıklarımızda ihtiyaçlar doğrultusunda bir çok çalışmaya imza attık. Merkez mezarlık bölgesinde de bir cami ihtiyacı bulunuyordu. Hem mezarlığa gelen ziyaretçilerin hem de bölge sakinlerinin bu ihtiyacını gidermek adına buraya bir cami yaptık. Hayırseverlerimizin de katkısı ile bu camimizi kısa sürede bitirerek ibadete açtık. Giresun’umuza ve halkımıza hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Giresun belediye Başkanı Kerim Aksu’dan sonra Giresun Vali Yardımcısı Yüksel Çelik’e söz verildi. “ Belediyemiz önderliğinde hayırsever vatandaşlarımızın da katkılarıyla yapılmış olan camimizin tüm Giresunlulara hayırlı olmasını dilerim. Gerçekten çok anlamlı bir hizmet. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Değerli Giresun halkına tekrar hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

camiacilisigiresunbelediyesi

Konuşmaların ardından açılışı yapmak üzere Vali Yardımcısı Yüksel Çelik ile birlikte cami girişine gelen Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, açılış kurdelesini kesmek üzere Akp İl başkanı Hasan Aydın ve Akp Belediye Başkan adayı Prf. Dr. Yılmaz Can’ı da davet etmesi vatandaşlar tarafından takdir topladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.