GÜNCEL

GİRESUN BU HABER İLE ÇOK SARSILDI

Şuan Türkiye’nin her yerinde ilanlar ile aranan ve Resimleri bütün karakollarda bulunan canlı bomba olduğu iddia edilen Bulut Y.’nin aslen Giresunlu olduğu öğrenildi.

Son yaptıkları Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyük Elçiliği eylemi ile sesini duyuran DHKP-C adlı devrimci örgütün elinde bulunduğu öğrenilen iki Giresunlu genç örgüt mensubunun babası ve annesi feryatlarını bugün basın aracılığı ile bütün dünyaya duyurdu.

sinasigiresunlu

Aranan muhtemel canlı bomba Bulut Y.’nin babası Şinasi Y. de sesini yükseltti. Yıllarca Zonguldak’ta maden ocaklarında çalıştığını belirten Şinasi Y., “Amacım, babamın bana yapamadıklarını çocuklarım için yapmaktı. İstedim ki, cebimde beş kuruş para olmasın ama çocuklarım okusun.”

Çocuklarından bir yıldan beri haber alamadığını belirten acılı baba,Şinasi Y. bir yandan da kendini sorgulayarak “Belki bir yerde yanlışlık yapmışımdır. Ama nerede yaptığımı bulamıyorum. Eğer sevmek suçsa, bu suçu işledim. Çocuklarımı çok sevdim.” diyor.

Söz, Bulut’un bir eylem hazırlığında olduğu ihbarına gelince ise yürek burkan şu ifadeleri kullanıyor: “Oğlum fedai olacakmış. Neyin ve kimin fedaisi olacaksın? Her insanın önce yaşam hakkı vardır. Şayet oğlum bunu yapacaksa; önce benim daha sonra da annesinin başına sıksın. Daha sonra ne yapacaksa yapsın.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.