SON DAKİKA!

GİRESUN BUNU HAK EDİYOR

Giresun Belediyesi Gezici Sağlık Merkezi Giresun halkına hizmet vermeye başladı.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Gezici Sağlık Merkezi’nin; halkı bilgilendirme amacıyla ilk olarak Atatürk Meydanı’nda hizmet vermeye başladığını, ilerleyen süreçte şehir merkezinde bulunan tüm mahallelerde vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet sunacağını belirtti.

Araçta bir doktor, iki laborant ve iki sağlık teknisyeni tarafından Tam kan sayımı, Kan grubu, Tam idrar tahlili, Rutin biyokimya testleri ve Pansuman gibi hizmetler verileceğini de ifade eden Aksu, “Giresun tarihinde bir ilke daha imza atarak bu Gezici sağlık Merkezi Otobüsünü hayata geçirdik. Yaşlı veya engelli vatandaşlarımızın sağlık kontrollerinin veya tahlillerinin kendi mahallelerinde yapılmasını sağlayacak şekilde, gelişmiş tıbbi cihazlarla donatılan Giresun Belediyesi Gezici Sağlık Merkezi aracımız mahallelerimizi ziyaret edecek. Projemiz kapsamında kentimizin mahallelerinde rutin sağlık taramaları belediyemiz sağlık personelleri tarafından ücretsiz olarak yapılacak.” dedi.

Aracın alımında belediyenin kasasından bir kuruş dahi çıkmadığını da hatırlatan Başkan Aksu, “Japonya Büyükelçiliği’ne yaptığımız hibe başvurusu sonucu, bu projemiz 350 proje arasından birinci olarak seçilmiş ve araç belediyemize hibe edilmiştir. Aracımız artık insanlarımızın hizmetinde. Giresun Belediyesi Gezici Sağlık Merkezi Şehrimize ve değerli halkımıza hayırlı olsun.” diye konuştu.

Araca ziyarette bulunan Japonya Ankara Büyükelçiliği Yerel Projeler Hibe Programı Danışmanı Tuğçe Türkmen ise projenin çok başarılı bir uygulama olduğunu belirterek, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.