SON DAKİKA!
giresundogalgaz1

GİRESUN DOĞALGAZ İLE TANIŞIYOR

Giresun Merkezi Doğalgaz ile tanışmaya hazırlanıyor.

giresundogalgaz1

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, bugün doğalgaz yüklenici firma yetkililerini makama davet ederek, son durum hakkında bilgi aldı.

Aksa Doğal Gaz Ordu-Giresun Bölge Müdürü Doğan Gürler ve Giresun Sorumlusu Hakkı Kahya, 2011 yılında 7 km. çelik ve 10 km. polietilen hattın döşendiğini, Mart ayında Gedikkaya ve Nihat Bey Caddesi üzerinde bulunan toplam 1000 konutun doğal gaz sistemine hazır hale geleceğini, 2012 yılında ise 40km. hat döşemeyi ve 4000 konuta doğal gaz ulaştırmayı hedeflediklerini söylediler.

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin’de çalışmaların sağlıklı bir şekilde aksatılmadan yürütülmesini istedi.

Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Vali Şahin, “Doğalgaz boru hattı döşeme çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için çalışmaları yakinen takip ediyorum Gedikkaya Caddesi ile Nihatbey Caddesi üzerinde bulunan konutlara mart ayı sonuna kadar doğal gaz verilebileceği bilgisi aldım. Bilindiği gibi kömürden oluşan hava kirliliği kanser başta olmak üzere birçok hastalığa zemin hazırlamaktadır. İnsanlarımızın bir an önce temiz hava solumaları amacıyla ilk etapta boru hattı döşenen tüm konutların doğalgaza geçmeleri yönünde Mahalli Çevre Kurul Kararı aldıracağım. Hedefimiz oksijeni bol, temiz bir Giresun’dur” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.