SON DAKİKA!

Giresun Emniyetinin Büyük Basarisi

Giresun da, çok sayida para ve ziynet esyasinin çalinmasi olaylarini gerçeklestirdikleri belirlenen biri Moldova uyruklu kadin olmak üzere dört kisi yakalandi.
Giresun un Gedikkaya Mahallesi nde kimligi belirsiz kisi ya da kisilerce dün bir evden 12 bin lira degerinde para ve ziynet esyasi çalindi. Olayin ardindan sorusturma baslatan Giresun Emniyet Müdürlügü Asayis Subesi ekipleri, hirsizlik olayini gerçeklestirdigi belirlenen Moldova uyruklu N.I. (19) isimli kadin ile K.T. (41), M.A. (18) ve Y.Ç. (31) isimli sahislari gözaltina aldi. Zanlilarin yapilan sorgularinda, yaklasik bir buçuk ay önce Antalya dan yola çiktiklari ve Giresun a kadar birçok ilde hirsizlik yaptiklari belirlendi.
Sebeke üyelerinden 53 ayri suçtan dolayi sabikasi bulunan Y.Ç. nin arandigi, M.A. nin ise 103 olaydan sabikasinin bulundugu tespit edildi. Hirsizlik sebekesi üyeleri bugün emniyet müdürlügünde tamamlanan islemlerin ardindan Giresun Adliyesi ne sevk edildi.
Hirsizlik sebekesinin, bir buçuk ay içerisinde gerçeklestirdikleri hirsizlik olaylarinda bir milyon liranin üzerinde para ve ziynet esyasi çaldiklari tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.