SON DAKİKA!

GİRESUN ESKİ MİLLETVEKİLİ MEHMET ALİ KARADENİZ VEFAT ETTİ

Anavatan Partisi 18. Dönem Giresun Milletvekili Orman Mühendisi Mehmet Ali Karadeniz bu akşam saatlerinde Ankara’da vefat etti.

Mehmet Ali Karadeniz Kimdir?

1937 yılında Görele’de doğdu, İlk ve Orta Okul tahsilini Görele’de yaptıktan sonra İstanbul Atatürk Erkek Lisesini müteakip İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nden 1963 yılında mezun oldu. Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde Orman İşletme Şefliği, İşletme Müdürlüğü, Bölge Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu.
Mesleki bilgi ve görgüsünü geliştirmek amacıyla Orman Bakanlığınca dış ülkelere gönderildi, İngiltere, İsveç, Romanya ve Almanya’da ihtisas yapmak gayesiyle sözü edilen ülkelerde çalışmalarda bulundu. 1987 yılında ise Anavatan Partisi’nden Giresun Milletvekili seçildi.

Giresun Eski Milletvekili Mehmet Ali Karadeniz bir süredir Ankara’da tedavi görüyordu.

Bu akşam saatlerinde yaşlılığa dayalı çoklu organ yetmezliği sonrası vefat ettiği öğrenilen Milletvekili Mehmet Ali Karadeniz’in cenaze töreni 15 Temmuz Pazartesi günü Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’inde yapılacak resmi tören sonrası Giresun’un Görele ilçesine gönderilecek 16 Temmuz Salı günü Görele Hasanağa Cami’inde kılınacak öğle namazı sonrası doğum yeri olan Türkeli Köyündeki aile kabristanlığında toprağa verileceği öğrenildi.

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.