SON DAKİKA!

Giresun Evlatları İçin Bir Şehitlikte Ankara’da

Afyon Karahisar İscehisar’da bulunan ve Türkiye’de kendi şehri dışında tek şehitliği olan Giresun’a bu kez de Ankara Haymanada bir anıt şehitlik daha eklendi.

Tirebolulu 42. Gönüllü Alay Komutanı Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan’ın kabrinin Haymana’da olduğu duyumları üzerine Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF) oluşturduğu bir heyet ile 17.07.2020 ve 22.07.2020 Tarihinde Haymana Belediyesi ve Milli Parklar Müdürlüğü ile Yapılan görüşmelerde mezarın tespit edildiği anlaşıldı.

TİRDEF; Hüseyin Avni Alparslan’ın Ankara Haymana’da bulunan mezarının Anıt Mezar ve Şehitlik olarak düzenlenmesi için İstanbul Milletvekili Pirazizli hemşehrimiz Hasan Turan, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve belediye yetkilileri, Milli Parklar Müdürlüğü ve diğer yetkililer ile istişarelerde bulunmuştu.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut Yaptığı konuşmada; Bu yıl Sakarya Meydan muharebesinin 100’cü yılı, 100 yıl önce bu topraklarda canını veren vatan evlatları, Giresun Ve Tirebolu’lu çok sayıda şehitlerimiz var. Sakarya Meydan Muharebesinde şehit olan on bin Şehidin beş bin yedi yüz on üç tanesi bizim topraklarda, Bu gün Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Anıt Mezarı temel atma töreni yapacağız, Tirebolu Belediyesi ve Haymana belediye meclisimiz de karar alarak kardeş Şehir olduk Hayırlı olsun dedi.

Yoğun yağmura rağmen törene katılım yüksek oldu. Giresun Valisi Enver Ünlü, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Giresun Milletvekili Necati Tığlı, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan, ,Haymana Kaymakamı Muhammed Gürbüz, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Tirebolu Belediye Başkanı vekili Temel Cırıt, Orman Genel müdür yardımcısı Mustafa Özkaya, CHP Tirebolu İlçe Sekreteri Hüseyin Olgun, Tirdef Genel Başkanı Necdet Demirel, Yönetim kurulu üyeleri, Necati Yılmaz, İbrahim Aydın, Şükriye Olgun, Sedat Akyıldız, İsmail Yılmaz, Mehmet Okurlu, Harşit Dernekler federasyonu Başkanı Temel Bilecen Haymana dernekler Federasyonu Başkanı Suat Dinç, Kuskunlu köy Dernek Başkanı Sn. Arif Emanet, Tirebolu Eğitim Derneği ve Tirdef Delegemiz Emin Uğur, Tirdef Ankara temsilcimiz Erdoğan Kara, Ak parti Giresun İl Başkanı Kenan tatlı, Ak parti Giresun Merkez ilçe Başkanı Mehmet Beşer, Harşit TV youtub kanalı temsilcisi Aydın Kömürcü ve Turhan Karadayı, Karkon Genel Başkanı Sıtkı Ada ve yönetim kurulu üyeleri, Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş, Bağcılar Giresunlular Dernek Başkanı ve Bağcılar Belediye meclis üyesi Ziya Yılmaz, Araştırmacı yazar İsmail Kahraman, Eynesil Ören Belde Belediye Başkanı Mustafa Eren, Yerel sanatçı Ayşe Karaçam, Maliye Bakanlığı, eski personel Genel müdürü Şinasi Yurdakul, Giresun Gönüllü Alay kıyafetli Giresun Uşakları, Şebinkarahisar Vakıf ve dernek yöneticileri, çok sayıda iş dünyasından ve STK temsilciler katıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.