SON DAKİKA!

GİRESUN GAZETECİLER DERNEĞİ AB PROJESİ YÜRÜYOR

Giresun Gazeteciler Derneği tarafından yürütülen, ‘Türk Medyasında Haber Takibi’ konulu AB projesinde sona yaklaşılıyor.

Proje kapsamında hazırlanacak olan ve tekelleşmenin konu edildiği makalelerin yazımlarının tamamlanma aşamasına gelindiğini belirten Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, Türkiye’nin her yöresinden makale için destek aldıklarını söyledi.

GGD Başkanı Bekir Bayram, “Şu anda kitap için hazırlanan makaleler tamamlanmış durumda. Türkiye’nin her yöresinden gazeteciler projemize yoğun ilgi gösterdi. Şimdi yazılan makalelerin İngilizce çevirileri başladı. Projemiz, uluslararası kamuoyunda bu konuda farkındalık yaratmayı, sorunun temel nedenleri ve çözüm önerileri, tüm ülke kurum ve vatandaşlarına olan olumsuz etkilerini, doğuracağı negatif sonuçları bizatihi sektörün içerisindeki kişilerin yorumlarıyla kamuoyuna yansıtılmasını hedeflemektedir” dedi.

Bekir Bayram şöyle devam etti: “Proje, Giresun Gazeteciler Derneği, yerel medya kuruluşları ve proje ortağı konumundaki İsveç’te faaliyet gösteren Sınır Tanımayan Gazeteciler kurumunun işbirliğinde gerçekleştirilecek bir dizi etkinlik ve çalışmalardan oluşmaktadır. Proje kapsamında iki kez Türkiye ve iki kez de İsveç’te ilgili sektörün aktörleri bir araya gelerek toplantı, seminer ve basın duyurusu yapılması çalışmalarını yürütmektedir. 11 Haziran’da projemiz AB uzmanlarınca denetlenecektir. Projemize bugüne kadar desteğini esirgemeyen başta Giresun basını olmak üzere tüm Türkiye genelinde bulunan bize destek veren gazeteci dostlarımıza teşekkür ederiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.