SON DAKİKA!
ggdtemizkalemler

GİRESUN GAZETECİLER DERNEĞİ TEMİZ KALEMLER KAMPANYASI

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar’ın da Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptığı Giresun Gazeteciler Derneği, başlattıkları “temiz kalemler” kampanyası kapsamında Giresun Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

hikmetbulak

Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram ve Yönetim Kurulu üyeleri, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak’ı ziyaret ederek, başlattıkları “Temiz Kalemler” kampanyasına destek istedi.

Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, “Derneğimiz üyesi bulunan gazetecilerden başlamak üzere “Temiz Kalemler” kampanyası başlatmıştır. Kampanya kapsamında gazeteciliği gerçek manası dışında kullanan kişileri dışlamak ve kamuoyunu bu konuda bilgilendirmektir. Bu sadece derneğimizin değil, kamuoyunun, kurum ve kuruluşların da vereceği destekle maksadına ulaşacaktır.”dedi.

Kampanyaya İl Emniyet Müdürlüğü olarak destek vereceklerini belirten Emniyet Müdürü Hikmet Bulak ise, “Bu gibi kampanyalar başlayıp, sonuçlanmaz ise bir anlam ifade etmiyor. Bu konuda derneğin sonuna kadar kampanyasının arkasında durması geremektedir. Dördüncü güç olarak bilinen basın bazı iş kollarında daha çok devreye giriyor. Bu meslekte kendi menfaatini toplumun

menfaatinin üzerinde görenler için tehlike oluşturmaktadır. Adeta kötü niyetli insanların elinde silahtan daha etkili hale gelmektedir. Kalem, bilgi iyi manada kullanılırsa iyi sonuçlar doğurur. Bu manada devletin otoriter gücünü en iyi temsil eden teşkilat olarak her türlü desteği vermeye hazırız.”dedi.

Daha sonra Giresun Gazeteciler Derneği “Temiz Kalemler” kampanyasının simgesi olarak İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak’a kalem hediye etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.