SON DAKİKA!
giresungundemmansiyon

GİRESUN GÜNDEM ÖNEMLİ BİR ÖDÜL KAZANDI

Gazetemiz Kardeş Kuruluşlarından ve İmtiyaz Sahibimiz Ethem Bakar’ın Genel Koordinatör olarak görev yaptığı Giresun Gündem Gazetesi Anadolu Basını Teşvik Ödüllerinden Mansiyon Kazandı.

basbakanlikbefgm

Karadeniz Bölgesinden Artvin ile birlikte yanlızca Giresun Gündem Gazetesinin ödül alması yaşanılan gururu katladı.

GİRESUN GÜNDEM, Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından ödüle layık görüldü.

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından Anadolu basınının çalışmalarını teşvik etmek ve değerlendirmek amacıyla her yıl düzenlenen “Anadolu Basını Özendirme Yarışması 2011” sonuçlandı. Akademisyen, gazeteci ve genel müdürlük yetkililerinden oluşan seçici kurul, yarışmaya katılan 166 eseri ve 16 yerel gazeteyi değerlendirerek kazananları belirledi. GİRESUN GÜNDEM GAZETESİ ise kurul tarafından Mansiyon Ödülü aldı.

BYEGM Genel Müdürü Murat Karakaya, yaptığı açıklamada, bu yarışmanın yerel medya-da çalışan meslektaşlarımızı özendirmek, motive etmek, desteklemek ve eserlerini ülke düzeyinde tanıtmak amacıyla her yıl düzenlendiğini hatırlattı. Karakaya,  güçlü yerel medyanın, çağdaş demokrasilerde çok önemli bir kurum olduğunu belirterek, Genel Müdürlük olarak bu amaçla pek çok çalışma yaptıklarını söyledi. Genel Müdür Karakaya, yerel medyada çalışan meslektaşlarımızın sorunlarının çözülmesi amacıyla bu kurumlarla sürekli işbirliği ve görüş alış verişi içinde olduklarını da ifade etti.

GİRESUN’DA TEK ÖDÜLE GİRESUN GÜNDEM LAYIK GÖRÜLDÜ

Yarışmada GİRESUN GÜNDEM, Giresun’da ödül almaya hak kazanan tek gazete olurken, Kara-deniz Bölgesi’nde de iki gazeteden biri oldu. GİRESUN GÜNDEM, Karadeniz Bölgesi’nde Dost Artvin Gazetesi ile birlikte ödül aldı.
BYEGM tarafından ödüle layık görülen gazeteler şöyle:
“Kocaeli Demokrat Kocaeli Gazetesi, Ankara Haber Vaktim Gazetesi, Artvin Dost Artvin Gazetesi, Denizli Gazetesi, Bursa Hakimiyet Gazetesi, GİRESUN GÜNDEM GAZETESİ, Manisa Soma Kurtuluş Gazetesi, Kırıkkale Pusula Gazetesi, Sivas Yeni Ülke Gazetesi, Hatay Gazetesi, Erzurum Milletin Sesi Gazetesi, Gaziantep Ekspres Gazetesi, Konya Pervasız Gazetesi, Aydın Denge Gazetesi, Yozgat Boğazlıyan Çağlayan Gazetesi, Siirt Umut Gazetesi”

Öte yandan BYEGM tarafından yapılan açıklamada yarışmada ödüllerin, ileri bir tarihte verileceği kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.