SON DAKİKA!

GİRESUN HEYETİ ALAMANYA’YA ULAŞTI

Giresun ve  İnsanliga Hizmet Dernegi ve Almanya da Adnan Saglik tarafından organize edilen İş, Siyaset Dünyası ile Bürokratların katıldığı Giresun tanıtım heyeti Almanya Mülheim’den çalışmalarına başladı.

almanyamulhaim

heyetvebaskanlar

İhsan İncekara/NRW Almanya’dan Bildiriyor

Mülheim Kültür ve Uyum Derneğinin Lokalinde Giresun Dernekleri; Giresun Kültür ve Uyum Derneği Baskanı Aydın Petekçi ve Yönetim Kurulu, Werdohl Giresun Dernegi Başkanı Atif Özer ve Yönetim Kurulu , Kamen Giresun Derneği Baskanı İbrahim Şentürk, Yurtdışında Giresun Derneği Başkanı Mehmet Aksu ve Yönetim Kurulu , Eski Başkan Ali Hamurcuoğlu, Almanya da Çeşitli Sektörlerde Çalışan İşverenler ve Giresunlular katıldı.

giresunmulheimdernekziyareti

Giresun Heyetin de İse Vali Yardımcısı Ahmet Yilmaz, Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürü Emin Yılmaz, İş Adamı, Giresun ve İnsanlığa Hizmet Derneği Başkanı  Ayhan Akten , Ordu Üniversitesi Ziraat  Fakultesi Dekanı Prf. Dr. Turan Karadeniz, Giresun Üniversitesi Canan Albay, Giresun Belediyesi Meclis Üyeleri Mustafa Saraydemir ve Metin Yılmaz, Ak Parti il Baskani Avukat Sabri Öztürk , Giresun İl Milli Egitim Müdür Yardımcısı Ali Kılıçarslan, 22. Dönem Giresun Milletvekili Hasan Aydın, Siyasi Parti Temsilcileri Hikmet Akkaya, Cengiz Yayla, Giresun Hacı Miktat Camii İmam Hatibi Ali Süral , Siyasi Parti Temsilcisi Şeyma Tekin, Songül Gökçe, Andolu Öğretmen Lisesi Müdürü Naci Ceylan, Eğitimci Hamdi Eren katıtıldılar.

Giresun heyeti adına söz alan Giresun ve İnsanlığa Hizmet Derneği Başkanı Ayhan Akten ve Ordu Üniversitesi Ziraat Fakultesi Dekanı Prf. Dr. Turan Karadeniz Giresun’un göç vermesi ve Fındık üreticisine alternatif ürün üretme konusunda yurtdışında bulunan ve bu ülkelerde iş yapan hemşerilerimizden deneyimleri ve tecrübeleri konusunda yardım edilmesi gerektiği vurgulandı. Örnek olarak Kesme Çiçek, Kivi gibi ürünlerin Pazar bulma ve kaliteli ürün elde etme konusunda yeterli çalışmalrın bir an once başlaması gerektiği vurgulandı.

ahmetyilmazvaliyardimcisi

Giresun Heyeti adına heyete başkanlık eden Giresun Vali Yardımcısı Ahmet Yılmaz Giresun ilinde uzun süredir görev yaptığını Giresunluların birlik ve beraberliklerini sağladıklarında bir çok zorluğu başardığını gözlemlediğine değindi. Ahmet Yılmaz Yurtdışında bulunan hemşeri derneklerine örnek çalışmalar yapan Giresun Dernekçilerinin her zaman göğsümüzü kabartmışlardır. Artık sizlerden Giresun iline yatırım yapacak kendi doğduğunuz yerlerde elini taşın altına koyacak yatırımlara öncülük yapmanızı bekliyoruz. Şeklinde konuştu.

yemekmulheim

Almanyada bulunan Giresun Dernekleri Başkanları ise yapılan bu çalışmadan duydukları memnuniyeti dile getirerek yapılacak böyle önemli çalışmalarda Gurbetçi sıfatı ile yıllardır yaşadıkları Avrupada bölge gelenek görenek ve ananeleri yaşatmaya çalıştıklarını Giresun ili adına yapılacak her etkinlikte severek yer alacaklarını söylediler. Heyet yapılan ikili görüşmeler ve yenilen yemekle otellerine uğurlandı. Heyet adına Giresun Belediyesi tarafından ağırlamayı gerçekleştiren Mülheim Giresunlular Dernek Başkanı Aydın Petekçi’ye Fındık Başımın Tacı Plaketi takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.