SON DAKİKA!
omermustafayilmazgiresunilgenelmeclisi

GİRESUN İL GENEL MECLİSİ YİNE KARIŞTI

Giresun İl Genel Meclisi aylık olağan toplantısı bugün Giresun Valiliği Konferans Salonunda gerçekleşti. Toplantıya CHP Grup Başkanı Ömer Mustafa Yılmaz’ın iddiaları damga vurdu.

omermustafyilmaz

Giresun CHP İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Ömer Mustafa Yılmaz, 2011 yılında ilde meydana gelen sel afeti için gönderilen afet paralarının hesabını sordu.

Sel afet paralarının ihtiyaç duyulan yerlere harcanmadığını ileri süren CHP Grup Başkan Vekili Ömer Mustafa Yılmaz, afet yaralarının hala sarılamadığını söyledi. Yılmaz “2011 yılında meydana gelen sel afetinden dolayı 1 milyon ve 3 milyon TL olmak üzere iki ayrı ödenek geldi. Gelen bu ödenekler tamamen valiliğin yetkisinde harcanmakta ve meclisimizle bir ilgisi bulunmamaktadır. Gelen bu afet parası ne yazık ki nerelere nasıl harcandı bilemiyoruz. Fakat hala afetin yaraları sarılacak durumdadır. İl Genel Meclisi seçildiğim Bulancak ilçesinde afetten zarar gören Ezelteri köyü, Yalıköy’deki okul binası hale afet yaralarının

sarılmasını beklerken, ne azık ki hiç afet görmeyen Demircili köyüne 400 bin TL ödenek ayrılmıştır. Buraya ayrılan ödenekle yapılması düşünülen beton yol ihalesini kimse almayınca para Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne kaydırılmıştır” dedi.

İddiaların sorulduğu Vali Dursun Ali Şahin ise böyle bir şeyin olmadığını söyledi. Vali Şahin “Afet paralarının başka yerlere aktarılması gibi bir durum söz konusu değildir. Böyle bir şey yapamayız ve olması da mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.