Uncategorized

Giresun Kabugunu Kiriyor

Giresun Belediyesi’nin hazirladigi Kentsel Dönüsüm Projesi halka tanitildi. Belediye Baskani Kerim Aksu belediyenin üstüne düsen görevi yaptigini ve projenin TOKI tarafindan onaylandigini belirterek artik sözün mahalle halkinda oldugunu söyledi.
 
Giresun Belediyesi tarafindan Yeni Mahalle’de uygulanacak olan Kentsel Dönüsüm Projesi için Özel Idare Kültür Merkezinde düzenlenen tanitim tanitim toplantisina Belediye Baskani Kerim Aksu, Ordu Belediye Baskani Seyit Torun, Giresun Milletvekili Esref Karaibrahim,Vali Yardimcisi Cengizhan Aksoy, Giresun Belediye Baskan Yardimcilari, Belediye Meclis üyeleri, CHP Il Baskani Aykut Gezmis, AKP Il Baskani Mehmet Geldi ve vatandaslar katildi.
 
Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu yaptigi açilis konusmasinda  “Giresun umuzda çarpik kentlesmeden hepimiz yakinmaktayiz. Biz bu proje ile çarpik yapilasmanin önüne geçecek bir adim attik. Bu proje ile kaldirimi olmayan sokaklara ve dar yollara sahip Fevzi Çakmak mahallesinde düzenli bir yapilasma olusturulacak. Burada yasam standartlari artacak. Benim Fevzi Çakmak Mahalleli yurttasim da mutlaka kaloriferli evde oturabilmeli. Parklara ve otoparka sahip olmali. Insan gibi yasamayi en fazla hak eden insanlarin oldugu bir bölge. Böyle bir Giresun’u  kim istemez, Kisacasi Giresun’un tam anlami ile çehresi degisecek, çevre il ve ilçelere de kentlesme açisindan örnek olacagiz.” dedi.
 
Halkin kendisini göreve getirmesinin ardindan Yeni Mahalle’ye imar degisikligi, altyapi gibi, üstyapi ve bir çok çalisma yapilmasina ragmen yeterli olmadigini belirten Aksu; “Mevcut yaptigimiz hizmetlerin yeterli olmadigi; adi yeni kendisi eski mahallemize bir yili askin süredir Kentsel Dönüsüm Projesinin çalismasini yapmaktayiz.Bu proje sayesinde mahalle halkina çagdas bir yasam imkani sunulmus olacak. Ancak projenin hayata geçmesi için son söz mahalle halkina düsmektedir.”seklinde konustu.
 
Giresun Belediyesi’nin bu projesinin Giresun için büyük bir proje oldugunu ve desteklediklerini belirten Belediye Meclisi AKP Grup Baskan Vekili Sabri Öztürk ise yaptigi konusmada “Belediyemiz öncülügünde TOKI güvencesiyle önemli bir projeye imza atilmaktadir.Çarpik kentlesmenin egemen oldugu Giresunumuzu bu proje sayesinde örnek ve modern bir hale getirmek istiyoruz.Herkesin en modern yasam alanlarinda yasama hakki vardir.Siyasi fikirlerimiz ayri olsa da hizmet noktasinda dogru olan her hizmetin arkasinda duracagiz. Bu projeyi de sonuna kadar destekliyoruz.Halkimizin da destek vermesini bekliyoruz.”dedi.

 


 
Öte yandan toplantida Giresun Belediyesi ve ANKA Grup sirketi yetkililerinin slayt gösterileri ile anlattigi kentsel dönüsüm projesinin TOKI tarafindan onaylandigi ve bütün incelemelerin yapildigi bildirildi.
 
ANKA Grup Sehir Plancisi Bener Karagedikli ise; belediye ile bir yili askin süredir çalismalari yapilan Kentsel Dönüsüm alaninda konut sahibi 460, arsa sahibinin ise 118 kisi oldugunu belirterek hiçbir hak sahibinin magdur edilmeyecegini ifade etti. Karagedikli, Kentsel Dönüsüm Projesi kapsaminda 1242 konutun yapilacagini da kaydetti.

 


 
Genis katilima sahne olan toplanti vatandaslarin yönelttigi sorularin cevaplanmasi ile son buldu.

 


 

Proje hayata geçerse suan yeni mahalle olarak bilinen fevzi çakmak mahallesi bu görünümde olacak. Mahalle sakinlerini daha simdiden heyecanlandiran projenin çok kisa bir süre içinde hayata geçmesi bekleniyor.

 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.