Uncategorized

Giresun Kalesi Restore Edilecek

 Manzarasi ve dogal güzelligi ile bugüne kadar gezenleri kendine hayran birakan Giresun Kalesi yapilacak restorasyon sonunda, ilimiz ekonomisi ile sosyal ve kültürel yasamina daha fazla katki saglayacak.


            Son olarak 2005 yilinda yapilan proje, Anitlar Kurulunca kabul edildi. Kültür ve Turizm Bakanligina devredilen Kale’nin restorasyonu için Kültür ve Turizm Bakanligi tarafindan Valilik emrine ilk etapta 500 bin TL aktarildi.
 
            Geçtigimiz hafta içinde projeyi yetkililerle yerinde inceleyen Vali Mustafa Yaman, restorasyona hemen baslanacagini ve gönderilen mevcut kaynagin en verimli sekilde kullanilacagini belirterek, söz konusu projenin tamamen hayata geçirilmesinin temin edilecek ödenek miktarina bagli oldugunu söyledi. 
 


Bünyesinde Giresunlu savas kahramani ve Mustafa Kemal Atatürk ün ilk koruma muhafiz alay komutanliginida yapmis milis yarbay Topal Osman Aga nin anit mezarinida barindiran kalenin yapilacak restorasyon sonrasi  görüntüsü merak konusu oldu.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.