SON DAKİKA!

GİRESUN KERİM AKSU İLE GÜZEL

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, üretime, tarıma dikkat çekmek için vatandaşlara tohum dağıtıp, birlikte fasulye ekti.

“Üretmek yaşamın devamıdır. ‘Üreten Giresun, Üreten Türkiye’ için bir kampanyayı başlattık” diyen Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Toprağa atılan her tohum yaşam için bir nefesti. Türkiye dünyada kendi kendine yeten örnek ülkeler arasında gösteriliyordu. Bugün birçok tarım ürününü ithal eder duruma geldik. Türk halkı üretimden, tarımdan uzaklaştırılıyor. Gelişmeyi beton zanneden anlayışı durdurmalıyız. Belki bugün yaptığımız sembolik gelebilir, en azından imkanı olan herkes kendi ihtiyacını karşılayabilir. Tarım gelecektir, yaşamdır, sağlıktır. Üreten Giresun, üreten Türkiye istiyoruz. Biz fasulye ekmesini çok iyi bilen teyzelerle birlikte toprağa fasulye tohumlarımızı ektik. Yetişmesini takip edeceğiz. Hafta sonu Anneler Günü. Annelerin yüreği yaralı. Ülkemizde her gün şehit haberleri annelerin yüreğini dağlıyor. Annelerin acısının biran önce dinmesini diliyorum. Annelerin ellerinden öpüyorum” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, ayağına kara lastik giyerek, Aksu Muhtarı Adem Önal, Çaykara Muhtarı Ömer Tiftik, Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez, Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, meclis üyeleri ve vatandaşlarla hazırlanan tarlaya fasulye ekti. Giresun Belediyesi bölgeye uygun o

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.